X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dekady w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2007 22:47
Dekady w Trójce
Audio
Trójka już 2 stycznia od północy zacznie nadawać muzykę lat 60-tych, a potem w kolejne dni usłyszymy przeboje lat 70-tych, 80-tych i 90-tych. Najwyższą jakoś muzyczną gwarantują: 2-stycznia – lata 60-te – Grzegorz Wasowski,3-stycznia – lata 70-te – Jan Chojnacki, 4-stycznia – lata 80-te – Marek Niedźwiecki i 5-stycznia – lata 90-te –Agnieszka Szydłowska i Piotr Stelmach.
Każdą z dekad rozpocznie audycja o jazzie, którą specjalnie dla Trójki przygotuje Jan Ptaszyn – Wróblewski. Potem przez kolejnie godziny na antenie prowadzący przypomną czym, nie tylko muzycznie, żył świat i Polska podczas danej dekady .
Słuchacze będą mogli sobie przypomnieć między innymi: najsłynniejsze przeboje, ale też wspaniały dźwięk silnika Syrenki Bosto czy motocykli. Opowiemy też o modzie tamtych dekad. Tylko w Trójki będziemy mogli znów usłyszeć głos Adama Słodowego czy posłuchać Władysława Gomułki w nowej, nieoczekiwanej roli… rapera.

Reportaż

Trójka przypomni też reportaże z tamtych czasów: perełki z radiowej szkoły reportażu. Cykl rozpocznie reportaż z 1961 roku - „Lekcja Poloneza” - Jerzego Janickiego i Mariana Bekajło, w którym autorzy ruszyli tropem ogłoszeń opublikowanych w „Życiu Warszawy”. Z lat 70-tych Trójka przypomni reportaż Alicji Maciejowskiej – „Akcja bal” - historię pewnego balu, który zorganizowali działacze w domu wczasowym w Szklarskiej Porębie. Przygotowania do niego trwały przez cały turnus. Opowieść to powrót do „cudownego” świata PRL-u. Reportaż kultowy niczym film „Rejs”. A potem reportaż z 1986 roku – „Kurs nr 1” Jana Smyka, który jest znakomitą groteską z epoki PRL. Do pewnej podbiałostockiej wsi wreszcie dojechał autobus. Takie święto trzeba było uczcić!
„W aspekcie kompensacji” z 1993 roku Irena Linkiewicz przypomni wszystkim lata 90-te. Reportaż jest opowieścią o sympozjum „Czas wolny w procesie transformacji systemowej”, które zorganizowało Ogólnopolskie Stowarzyszenie Czasu Wolnego i Rekreacji w Zielonej Górze. Dyskusja i referaty są komicznie jałowe w obliczu beznadziejnych realiów.

W „Klubie Trójki” słuchacze będą mogli powspominać dawne czasy, ale też dowiedzieć się co było w nich wyjątkowego. Będzie można porozmawiać na antenie z prowadzącymi i podzielić się własnymi spostrzeżeniami. Trójka przypomni kontrkulturę, Leonarda Cohena a o tamtych czasach powspomina Krystyna Kofta.
A w „Magazynie bardzo kulturalnym” przywołamy wydarzenia teatralne poszczególnych dziesięcioleci.

Trójkowa antena będzie zdominowana przez tematykę dekad, ale to nie znaczy, że zapomnimy o dniu dzisiejszym. Serwisy informacyjne będą jak najbardziej współczesne…

Dekady rozpoczynają nową ramówkę w Trójce.