X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Bilety do rozdania - "Życie na podsłuchu"

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2007 14:30
Bilety do rozdania - Życie na podsłuchu
Audio

Do rozdania mamy 15 dwuosobowych zaproszeń na DZISIEJSZY, przedpremierowy pokaz filmu "Życie na podsłuchu" do kina Atlantic w Warszawie (ul. Chmielna 33), na godzinę 20.45

15 osób, które jako pierwsze przyślą maila na adres wojciech.dorosz@polskieradio.pl bedą mogły odebrać zaproszenia w recepcji Trójki przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7

Dramat "Życie na podsłuchu" ("Das Leben der Anderen") opowiada o systemie kontroli obywateli we wschodnich Niemczech we wczesnych latach 80. Główni bohaterowie filmu to dramaturg Georg Dreyman i aktorka teatralna Christa-Maria Sieland. W ich role wcielili się Sebastian Koch i Martina Gedeck.

Akcja rozgrywa się w 1984 roku w Berlinie Wschodnim. Artyści, nakazem socjalistycznych władz, mają być "inżynierami dusz w narodzie". Jeśli ktoś nie dostosowuje się do partyjnych norm, władze zastraszają go, na przykład uniemożliwiając dalszy rozwój kariery zawodowej. Najlepszy przyjaciel Georga, wybitny reżyser teatralny Albert Jerska, któremu władze zakazały dalszego uprawiania zawodu, popełnia samobójstwo.

Dramaturg i aktorka znaleźli się pod ścisłą obserwacją agenta Stasi, kapitana Gerda Wieslera (Ulrich Muehe). W ich mieszkaniu założono podsłuch, a na podstawie nagrań agent Wiesler sporządza raporty. Georg ma być obserwowany, ponieważ podstarzały minister kultury NRD pożąda atrakcyjnej Christy-Marii. Dramaturg, rywalizujący z ministrem, ma być więc na jego rozkaz aresztowany. Agent Wiesler ma dostarczyć dowodów na to, że Georg działa na szkodę socjalistycznej władzy.

"Życie na podsłuchu" to dla 33-letniego Floriana Henckela von Donnersmarcka debiut fabularny. Wcześniej reżyser realizował filmy krótkometrażowe, m.in. "Das Datum" (1998), "Dobermann" (1999) i "Der Templer" (2002).

Florian Henckel von Donnersmarck urodził się w Kolonii, dorastał natomiast w Nowym Jorku, Berlinie, Frankfurcie i Brukseli. Studiował nauki polityczne, filozofię i ekonomię na brytyjskim Uniwersytecie w Oksfordzie oraz reżyserię w Akademii Telewizyjno- Filmowej w Monachium.