X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Złota muzyczna jesień w radiowej Trójce

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2016 13:58
Koncertowe niespodzianki w trójkowym Studiu im. Agnieszki Osieckiej, muzyczne spotkania Piotra Metza z najwybitniejszymi artystami w Londynie i Nowym Jorku, a wreszcie goście na Myśliwieckiej – tegoroczna muzyczna jesień z Programem 3 Polskiego Radia zapowiada się naprawdę znakomicie.
Piotr Metz i Sting
Piotr Metz i Sting Foto: arch. pryw. P. Metza

– W tym sezonie stawiamy na głośne nazwiska i zespoły. Nasi słuchacze powinni być zadowoleni – mówi, uśmiechając się tajemniczo Piotr Metz, kierownik redakcji muzycznej Trójki. I od razu dodaje: – Tej jesieni gośćmi naszej stacji będą m.in. Sting, Brian Eno, Bob Geldof i jego grupa the Boomtown Rats, Justin Sullivan z New Model Army, Marillion, a także Sean Lennon i Metallica.

Kilka dni temu, 13 września Piotr Metz spotkał się ze Stingiem i porozmawiał z nim m.in. o albumie "57th & 9th", który ukaże się 11 listopada. Wywiad będzie można usłyszeć w jednym z najbliższych wydań "Listy Osobistej" w Trójce.

W dniach 28-29 października w Łodzi odbędzie się 8. Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych. Jednym z jego gości będzie znakomity kompozytor i muzyk Brian Eno. Nie zabraknie tam również Trójki, która umówiła się na długą rozmowę z byłym liderem grupy Roxy Music.

Nieco dalej, bo do Nowego Jorku, będzie musiała się wybrać w listopadzie redakcja muzyczna Programu 3, by przepytać Seana Lennona m.in. o udział w projekcie The Claypool Lennon Delirium i o płytę "Monolith Of Phobos", a także reedycje klasycznych, pierwszych albumów Johna Lennona i Yoko Ono.

A już pod koniec września na antenie Trójki prawdopodobnie największy hit w tym zestawie zapowiedzi, czyli wywiad z grupą Metallica – oczywiście w związku z premierą ich najnowszego krążka "Hardwired… to Self-Destruct".

Niedawno odwiedził też studio przy Myśliwieckiej Justin Sullivan, legendarny lider grupy New Model Army, który opowiedział o nowej płycie "Winter" i zagrał akustycznie trzy utwory.

Do Trójki wybiera się też niedługo zespół Marillion, który będzie gościem porannych odcinków muzycznych w Trójce opowiadających o historii grupy. – Tyle w planach. A co jeszcze? Zapraszam co sobotę do "Listy osobistej", w której na bieżąco będziemy zdradzać kolejne sekrety naszej trójkowej, złotej muzycznej jesieni – kończy Piotr Metz.

Czytaj także

Monika Brodka z audycją w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2016 14:18
Od 9 września w ramówce Programu 3 nowa pozycja – „Lamenty i odmęty” autorki znakomitej płyty "Clashes".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gaba Kulka o ryzyku w muzyce

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2016 22:37
- Gdyby o muzyce nie trzeba było rozmawiać, to wielu artystów byłoby zachwyconych. Ja byłabym bardzo zadowolona. Choć z drugiej strony miło mi porozmawiać o płycie, którą lubię. I to niekoniecznie swojej - śmieje się Gaba Kulka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stevie Wonder o prawdziwym błogosławieństwie

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2016 07:36
- Dawniej mówiono mi: piszesz świetną muzykę, ale o tekstach raczej zapomnij... - wspomina w "Porankach Piotra Metza" Stevie Wonder.
rozwiń zwiń