X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zmarł Witold Pograniczny

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2008 22:19
Zmarł Witold Pograniczny, dziennikarz muzyczny Polskiego Radia, jeden z pierwszych redaktorów Trójki. Miał 68 lat.
Audio

Był dziennikarzem i jednym z pierwszych polskich prezenterów muzycznych (radiowych i dyskotekowych).

Debiutował w historycznej audycji Rozgłośni Harcerskiej „30 minut rytmu” 7 grudnia 1958 roku, obok Marka Gaszyńskiego, z którym tworzyli przez wiele lat nierozerwalny tandem, prezentując początkowo muzykę jazzową.

W redakcji muzycznej Trójki pracował od 1963 roku.

Tytuły niektórych cykli audycji radiowych z Jego udziałem i autorstwem: Piosenki jakich nie było, Mój magnetofon, Przebój za przebojem, Muzyczna poczta UKF, Nowe, nowsze i najnowsze, Dobre głosy, dobre piosenki, Niedziela będzie dla nas. Dla innych programów tworzył m.in. Magazyn Muzyki Młodzieżowej – Studio Rytm (Jedynka), Głosy, instrumenty, nastroje (Dwójka). W latach 1974-78 był felietonistą muzycznym tygodnika „Perspektywy”.

Cechowały go kultura, profesjonalizm i ogromna życzliwość wobec kolegów i twórców.

Witold Pograniczny to cała historia polskiej muzyki rozrywkowej - tak swego redakcyjnego kolegę wspomina dziennikarz Redakcji Muzycznej Polskiego Radia Paweł Sztompke.

 

Miał 18 lat, gdy pierwszy raz przed mikrofonem zapowiedział piosenkę i przez 50 lat nie chciał żadnej innej pracy - wspomina Piotr Kaczkowski.W środę, po 11:00 w audycji TuBaron Piotr Kaczkowski będzie wspominać Witolda Pogranicznego.