X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"My som Stond" audiobook o Śląsku

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2008 19:11
O Śląsku, jego mieszkańcach i tym co dla nich ważne opowiada książka do czytania i słuchania "My som Stond". Audiobook o regionie stworzyli dziennikarze Polskiego Radia Katowice - m.in Anna Sekudewicz - i Gazety Wyborczej...
Audio

Andrzej Stefański - dziennikarz, katowickiego dodatku gazety, były redaktor naczelny „Gazety Stołecznej" podkreśla, że Śląsk w tym projekcie jest bardzo różnorodny - dobry i zły, wciągający i odpychający.

Na sześciu płytach CD opowiedziane są śląskie historie o domu, religijności czy pracowitości Ślązaków.

 

W Barbórkę na naszej antenie zaprezentujemy fragmenty tego wydawnictwa. Do posłuchania tuż po serwisach od 6-tej rano do 19-tej wieczorem. Warto posłuchać, gdyż o Śląsku opowiadać będą m.in. Kazimierz Kutz, Wojciech Kilar, Jezry Buzek, Wojciech Kuczok, Jerzy Dudek i Leszek Balcerowicz.

Oficjalna promocja projektu odbędzie się w czwartek, 4 grudnia w Silesia City Center. Równocześnie rozpoczyna działalność witryna internetowa www.mysomstond.pl. Artyści z regionu promować będą z kolei w Warszawie sztukę i modę inspirowaną śląskimi symbolami - m.in. - fotel wyglądąjacy jak kluska śląska czy hawajską koszulę z nadrukami kominów.

Czytaj także

Polska literatura na płycie CD

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2010 09:13
W Szwecji powstała i jest kolportowana wśród polonijnej młodzieży płyta zawierająca kanon literatury polskiej. Twórcami tej elektronicznej biblioteki są członkowie Towarzystwa Literackiego Ligatur wchodzącego w skład Kongresu Polaków w Szwecji.
rozwiń zwiń