Sting w Trójce: to był trudny rok

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2016 21:50
- Kiedy odchodzi ktoś taki jak Prince czy David Bowie, zaczynamy się zastanawiać także nad własną śmiertelnością, a przestajemy myśleć o dniach sławy i blasku reflektorów - powiedział Sting.
Audio
  • Rozmowa Piotra Metza ze Stingiem (Lista osobista/Trójka)
Piotr Metz spotkał się ze Stingiem
Piotr Metz spotkał się ze Stingiem

11 listopada ukazał się dwunasty album Stinga zatytułowany "57th & 9th". Tuż przed premierą albumu Piotr Metz spotkał się w Londynie ze słynnym muzykiem, by porozmawiać o jego nowych piosenkach i nie tylko.

- Moja nowa płyta to album w starym tego słowa znaczeniu. Moim wzorcem jest to, co nagrywano dawniej. Wierzę w takie albumy i taki właśnie nagrałem - mówi Sting w rozmowie z  Piotrem Metzem, kierownikiem Redakcji Muzycznej Programu 3 Polskiego Radia.


"57th & 9th"
to dwunasty solowy, a - licząc albumy nagrane z jego zespołem The Police - siedemnasty album studyjny Stinga. Po trzech latach od wydania płyty "The Last Ship" artysta wraca na scenę z bardzo energetycznym, pop-rockowym materiałem.

W nagraniach dziesięciu nowych piosenek uczestniczyli muzycy od lat współpracujący ze Stingiem - Dominic Miller (gitara) i Vinnie Colaiuta (perkusja), a także specjalni goście, wśród których znaleźli się: grający na perkusji Josh Freese (Nine Inch Nails, Guns n'Roses), gitarzysta Lyle Workman i pochodzący z San Antonio zespół The Last Bandoleros. - Wszystko wydarzyło się bardzo szybko, bardzo spontanicznie. Zawsze staram się zaskakiwać siebie samego, ludzi z którymi pracuję i mam nadzieje, że moich słuchaczy również - zdradził kulisy powstawania płyty Sting.

Zachęcamy do wysłuchania nagrania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Lista osobista 
Prowadzi:
Piotr Metz
Gość: Sting
Data emisji:
19.11.2016
Godzina emisji:
20.16

Trójka jest patronem medialnym płyty Stinga "57th & 9th".

Czytaj także

"Mateusze Trójki 2016" - znamy laureatów!

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2016 20:10
Program 3 Polskiego Radia już po raz 23. przyznał nagrody muzyczne dla najciekawszych wykonawców roku.
rozwiń zwiń