Trójka Przekracza Granice - Raport o stanie USA

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2008 17:40
W ramach projektu "Trójka Przekracza Granice" dziennikarze Trójki przez 4 tygodnie przemierzą całe Stany Zjednoczone. Będziemy w Hollywood i w Nowym Jorku, na Hawajach i na Alasce, przejedziemy w poprzek środkowe, kukurydziano-ziemniaczane stany.

Czternaście wejść dziennie o polityce, pieniądzach, "Amerykańskim śnie" w rzeczywistości i ciemnych stronach USA.

Będziemy w Hollywood i w Nowym Jorku, na Hawajach i na Alasce, przejedziemy w poprzek środkowe, kukurydziano-ziemniaczane stany i zobaczymy Nowy Orlean podnoszący się z ruiny.

Pojedziemy na nocny patrol z policją w Los Angeles, zobaczymy jak się nagrywa amerykańskie sitcomy, wejdziemy do baz wojskowych i więzień, zobaczymy czym się różni życie maklera z Wall Street od życia pracownika stacji benzynowej w Teksasie.

Wybory prezydenckie Trójka prześledzi w czterech miastach - Miami, Phoenix, Nowym Jorku i Chicago.

Dariusz Rosiak przejedzie północ USA, przez Alaskę, Washington, Montanę oraz przemysłowe Detroit, uniwersytecki Boston i kosmopolityczny Nowy Jork.

Tomek Michniewicz za cel wybrał zachodnie wybrzeże - Hawaje, Kalifornię z Doliną Krzemową, Los Angeles i winnicami Santa Barbara, pustynie Nevady i Las Vegas, góry Utah i suchą Arizonę.

Michał Żakowski przejedzie przez "czarne", południowe stany pełne bluesa - Alabamę, Luizjanę i Mississippi, ale zobaczy też Florydę i kowbojski Teksas.

Agnieszka Obszańska pokona natomiast trasę przez środkowe, najmniej w Polsce znane, stany - Oklahomę, Missouri, Tennessee czy Indianę.

Podróż naszych reporterów będzie można śledzić także w sieci, na stronie www.polskieradio.pl/granice, na której codziennie pojawiać się będą ich zdjęcia i filmy.

Czytaj także

Trójka (znów) Przekracza Granice

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2009 13:20
Od 2 lutego rusza kolejna edycja akcji Trójka Przekracza Granice. Tym razem pod hasłem "Uniwersytety świata". Jedziemy do ośmiu miast akademickich, żeby pokazać świat, problemy i ich rozwiązania, wizję przyszłości, zabawę...
rozwiń zwiń

Czytaj także

TPG Norwegia

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2009 13:37
W poniedziałek, 23 marca Trójka Przekracza Granice z Norwegii. Przez cały dzień zapraszamy na relacje Łukasza Karusty i Tomasza Michniewicza oraz na popołudniowe Zapraszamy do Trójki prosto z Kraju Fiordów.
rozwiń zwiń