"Trójka - jesteśmy połączeni". Zaproszenie do Tbilisi

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2016 20:37
Dziennikarze z ul. Myśliwieckiej rozpoczęli tej jesieni nowy reporterski cykl "Trójka – jesteśmy połączeni". A wszystko po to, by przybliżyć słuchaczom historię i teraźniejszość – zarówno tych znanych (czasem tylko pozornie), jak i bardziej egzotycznych państw.
Tbilisi, na pierwszym planie forteca Narikala i kościół św. Mikołaja
Tbilisi, na pierwszym planie forteca Narikala i kościół św. MikołajaFoto: George Mel; CC BY-SA 3.0; Wikimedia Commons

Audycje inaugurujące cykl zostały nadane 24 października z Seulu w Korei Południowej. Kolejne miasto, które przybliży słuchaczom Program 3 to Tbilisi, czyli stolica Gruzji. Stacja zwita tu w środę 30 listopada.

Jak żyje się w Tbilisi sprawdzi Ernest Zozuń, który planuje przygotować materiały m.in. o specyfice lokalnej polityki, sukcesach i problemach mieszkańców, a także o atrakcjach turystycznych stolicy i kraju, jak też wyjątkowej kuchni i winach z Gruzji.

Nie zabraknie oczywiście odniesień do wieloletnich związków tego kaukaskiego kraju z Polską. Reporter Trójki zapyta swoich rozmówców – przedstawicieli lokalnych władz, urzędników i przedsiębiorców, ale też zwykłych mieszkańców m.in. o ich skojarzenia z Polską czy sympatie do naszego kraju.
Jego relacji w Programie 3 będzie można posłuchać w środę 30 listopada o godz. 6.40, 7.40, 10.30, 16.20 i 17.20. Lokalne media zaprezentowane zostaną natomiast w specjalnym przeglądzie prasy o godz. 7.50.

Akcja "Trójka – jesteśmy połączeni" realizowana jest przy współpracy z LOT-em. W październiku Program 3 odwiedził Seul, a w grudniu wybierze się do Toronto.