Jesień w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2007 02:16
Od poniedziałku, 8 października Trójka wystartowała z nową ramówką. Czeka nas sporo zmian: kilka nowych audycji, kilka starych znajdzie się w nowych miejscach - czasami pod nowym tytułem. Szczegóły nowej ramówki juz wkrótce na naszych stronach.

Najważniejsza zmiana dotyczy legendarnej "Listy przebojów Programu III". Program po kilkunastu latach wraca na sobotnią porę (19-22). Listę jak już wcześniej pisaliśmy, poprowadzi Piotr Baron i zmieni nieco forme (pojawią się m.in. wywiady z artystami). Najwiekszym wydarzeniem nowej ramówki ma byc program muzyczny Piotra Metza "Zjednoczone Królestwo". Nadawany będzie na żywo ze studia BBC w Londynie, przygotowywany we współpracy z BBC International i londyńskimi centralami wytwórni płytowych. Najnowsza muzyka, ekskluzywne wywiady, nagrania przed ich oficjalną rynkową premierą. Na żywo w studiu czołowi brytyjscy artyści i ich muzyka. Emisja w każdy piątek od 19 do 22.

"Myśliwiecka 3/5/7" to magazyn, który na bieżąco ma śledzić wydarzenia muzyczne, na któru składać się będą: „MIT” – Muzyczny Informator Trójki; "Moim zdaniem” – opinia jednego z Gości Specjalnych oraz piosenka związana z  tematem opinii; „Stół szwedzki” – kącik prezentujący artystów ze Szwecji – trzeciego  wg autorów programu (po amerykańskim i brytyjskim) rynku muzycznego na świecie; „Miękka bułka” – kącik prezentujący piosenki balladowe; „Kącik gadżeciarza” – piosenki z tzw. stron B singli, utwory, które są często niedostępne w regularnych wydawnictwach. Prowadzi Piotr Stelmach. Emisja w każdą sobotę od 16 do 19.

"Gh+" to „Muzyka podawana dożylnie”. ZGrzegorz Hoffmann zagra wszystko co się mieści pod szerokim pojęciem popu, czyli wszelkie odmiany rocka, folka, bluesa, muzyki elektronicznej, wreszcie sam pop. Będziemy prezentować nowości (np. Arctic Monkeys), ale też klasykę (Pink Floyd), oldskulowe aranże (Burt Bacharach) i nowoczesne instrumentacje (Chemical Brothers), piękne głosy (Jeff Buckley) i rzężące, przesterowane gitary (Nirvana). To wszystko ma być podlane psychodelicznym sosem a la Spiritualized i przyprawione nutką melancholii (Belle & Sebastian). Progream na antenie pojawiać się będzie w każdy poniedziałek od 19 do 21.

"Scena Teatralna Trójki" to przygotowane przez Teatr Polskiego Radia na specjalne zamówienie Trójki słuchowiska radiowe. Mają być nowoczesne w formie i tematyce, nawiązujące do dobrej tradycji „Teatrzyku Zielono Oko czy cyklu „Codziennie powieść w wydaniu dźwiękowym”. Emisja w niedziele, w godz. 13.30 – 14.00. W październiku przedstawione zostaną słuchowiska Michała Walczaka „Piaskownicę”, Jerzego Łukosza „Grabarza królów” i Jana Warenyci „Scenariusz”.

„Nowy” Magazyn Bardzo Kulturalny. Program na antenie Trójki gości od 1989 roku w różnych formach. Teraz ma przeżywać kolejną młodość. MBK ma zabierać słuchaczy w różne miejsca, gdzie powstaje kultura. Emisja w niedziele od 14 do 15. Zaprasza Barbara Marcinik.

"Mikrokosmos" to propozycja Grzegorza Zembrowskiego nadawana w poniedziałki 2 - 4. "Jest gdzieś, lecz nie wiadomo gdzie.. Niewielka przestrzeń, w której jak w lustrze odbija się cały wielki świat. Gdzie podróż z jednego krańca świata na drugi trwa tyle, co mgnienie oka, bo nie ma ani czasu ani przestrzeni. Jak w podróż to tylko z muzyką. Odwiedzamy tylko najbardziej poruszające miejsca, tylko te zapadające w pamięć i niepozwalające przejść obojętnie. Interesuje nas tylko esencja, żaden erzac, nie ma wersji light" - tak Trójka pisze o programie.

Od poniedziałku 8 października br. wprowadzona zostanie również nowa oprawa muzyczna Trójki.

Czytaj także

Jesienna ramówka Trójki

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2009 14:24
Po kilku latach nieobecności wraca na antenę audycja "To był dzień", emisja od poniedziałku do piątku w godz. 23.00-23.15. Program prowadzą na przemian Damian Kwiek i Marcin Zaborski.
rozwiń zwiń