3 grudnia - Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2007 19:09
Przez cały dzień na naszej antenie wypowiedzi znanych osób na temat: - spotkań z osobami niepełnosprawnymi - zaangażowania w pomoc takim osobom - co powinno się zmienić, aby życie niepełnosprawnych było normalne

Głos zabiorą między innymi: Ewa Bem (zdradza, ze była zakochana w chłopcu na wózku), Krzysztof Krauze  (opowie o Nikiforze), Katarzyna Groniec (przedstawi historię pewnej znajomości), Anna Dymna, Joszko Broda (o niepełnosprawnym dziecku w swojej rodzinie i o tym czego można się od niego nauczyć),  Joanna Kos- Krauze (o swoich  wizytach w domu pomocy społecznej) oraz Zbigniew Hołdys (o naszym stosunku do osób niepełnosprawnych).

W popołudniowym Zapraszamy do Trójki reportaż - Historia jednej rodziny
Pełna optymizmu rzecz o miłości dziewczyny na wózku i pełnosprawnego chłopca. O wspaniałej rodzinie którą tworzą, ich pasjach ale też i o braku zrozumienia i tolerancji ze strony innych ludzi . 

Klub Trójki - O polskim Ciemnogrodzie.
Chociaż mamy XXI wiek wciąż życie wielu osób niepełnosprawnych w naszym kraju niczym nie różni się od tego sprzed wieków. Wciąż spotykają się z dyskryminacją i wykluczeniem społecznym.  Zwłaszcza sytuacja osób niepełnosprawnych w małych miastach i na wsi jest dramatyczna.(np. niedawno odkryto głuchoniewidomego mężczyznę który przez 15 lat wegetował całkowicie   zapomniany przez ludzi w swojej wiosce) Zdarzają się osoby które latami są więźniami we własnych domach. Więźniami ludzkiej nietolerancji, braku wyobraźni  a czasami zwykłej głupoty.
Goście klubu - osoby, które od lat walczą z dyskryminacją osób niepełnosprawnych.
m.in.Michał Wroniszewski - prezes Fundacji Synapsis , ojciec dziecka z autyzmem (na początku grudnia obchodzimy też międzynarodowy tydzień autyzmu)

Ponadto Artur Andrus w swojej audycji  przedstawi Kabaret Absurdalny (stworzony przez osoby z upośledzeniem umysłowym).

Zapraszam - Elżbieta Korczyńska