X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

3 grudnia - Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2007 19:09
Przez cały dzień na naszej antenie wypowiedzi znanych osób na temat: - spotkań z osobami niepełnosprawnymi - zaangażowania w pomoc takim osobom - co powinno się zmienić, aby życie niepełnosprawnych było normalne
Audio

Głos zabiorą między innymi: Ewa Bem (zdradza, ze była zakochana w chłopcu na wózku), Krzysztof Krauze  (opowie o Nikiforze), Katarzyna Groniec (przedstawi historię pewnej znajomości), Anna Dymna, Joszko Broda (o niepełnosprawnym dziecku w swojej rodzinie i o tym czego można się od niego nauczyć),  Joanna Kos- Krauze (o swoich  wizytach w domu pomocy społecznej) oraz Zbigniew Hołdys (o naszym stosunku do osób niepełnosprawnych).

W popołudniowym Zapraszamy do Trójki reportaż - Historia jednej rodziny
Pełna optymizmu rzecz o miłości dziewczyny na wózku i pełnosprawnego chłopca. O wspaniałej rodzinie którą tworzą, ich pasjach ale też i o braku zrozumienia i tolerancji ze strony innych ludzi . 

Klub Trójki - O polskim Ciemnogrodzie.
Chociaż mamy XXI wiek wciąż życie wielu osób niepełnosprawnych w naszym kraju niczym nie różni się od tego sprzed wieków. Wciąż spotykają się z dyskryminacją i wykluczeniem społecznym.  Zwłaszcza sytuacja osób niepełnosprawnych w małych miastach i na wsi jest dramatyczna.(np. niedawno odkryto głuchoniewidomego mężczyznę który przez 15 lat wegetował całkowicie   zapomniany przez ludzi w swojej wiosce) Zdarzają się osoby które latami są więźniami we własnych domach. Więźniami ludzkiej nietolerancji, braku wyobraźni  a czasami zwykłej głupoty.
Goście klubu - osoby, które od lat walczą z dyskryminacją osób niepełnosprawnych.
m.in.Michał Wroniszewski - prezes Fundacji Synapsis , ojciec dziecka z autyzmem (na początku grudnia obchodzimy też międzynarodowy tydzień autyzmu)

Ponadto Artur Andrus w swojej audycji  przedstawi Kabaret Absurdalny (stworzony przez osoby z upośledzeniem umysłowym).

Zapraszam - Elżbieta Korczyńska