X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Laureaci IX Festiwalu "Dwa Teatry - Sopot 2009"

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2009 13:10
Werdykt jury IX Festiwalu "Dwa Teatry - Sopot 2009" okazał się bardzo miły dla Trójki. Dwa zgłoszone przez nasz program słuchowiska otrzymały po kilka nagród, a dodatkowo Trójka została uhonorowana Nagrodę zespołową dla producenta słuchowisk.
Audio

Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry - Sopot 2009” dobiegł końca. W niedzielę, 7 czerwca, na uroczystej gali w Teatrze na Tarasach w Sopocie nagrodzono najlepsze słuchowiska i spektakle telewizyjne. Zdobywcą Grand Prix dla utworu radiowego została "Walizka" Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk, w reżyserii Julii Wernio, zgłoszone do konkursu przez Program 2 Polskiego Radia. Grand Prix dla najlepszego spektaklu Teatru TV przypadło „Golgocie Wrocławskiej” Piotra Kokocińskiego i Krzysztofa Szwagrzyka w reżyserii Jana Komasy.


Przez trzy festiwalowe dni, od 5 do 7 czerwca, publiczność wysłuchała 15 słuchowisk oraz obejrzała 16 spektakli znanych z małego ekranu, które zrealizowano w 2008 roku. Zwycięzców w dziedzinie konkursu radiowego wyłoniło jury w składzie: Ewa Ziętek, Wojciech Fułek, Piotr Tomaszuk, Edward Pałłasz i Wacław Tkaczuk.

GRAND PRIX dla najlepszego utworu otrzymują twórcy słuchowiska „Walizka”:
za tekst – Małgorzata Sikorska-Miszczuk
za reżyserię – Julia Wernio
za realizację akustyczną – Andrzej Brzoska
za opracowanie muzyczne – Renata Baszun
Słuchowisko zostało zgłoszone przez Program II Polskiego Radia.
GRAND PRIX ufundował Prezes Zarządu Polskiego Radia S.A.

Nagrodę za reżyserię otrzymują ex aequo:
Jan Warenycia za reżyserię słuchowiska „Osiedle” wg prozy Lidii Amejko (słuchowisko zgłoszone przez Program III Polskiego Radia)
Janusz Zaorski za reżyserię słuchowiska „Novecento” Alesandro Baricco (słuchowisko zgłoszone przez Program III Polskiego Radia)
Nagrodę ufundował Marszałek Województwa Pomorskiego.

Nagrodę za scenariusz oryginalny otrzymuje Marek Baczewski za scenariusz słuchowiska „Nie używaj tego ognia” (słuchowisko zgłoszone przez Teatr Polskiego Radia).
Nagrodę ufundował Dream Club.

Nagrodę za scenariusz będący adaptacją otrzymuje Sylwester Woroniecki za scenariusz słuchowiska „De profundis” wg reportaży Artura Daniela Liskowackiego (słuchowisko zgłoszone prze Polskie Radio Szczecin).
Nagrodę ufundował dziennik Rzeczpospolita.

Nagrodę za realizację akustyczną otrzymuje Tomasz Perkowski za realizację słuchowisk: „Osiedle” (słuchowisko zgłoszone przez Program III Polskiego Radia) i „Nie używaj twego ognia” (słuchowisko zgłoszone przez Teatr Polskiego Radia).
Nagrodę ufundowało Radio Gdańsk.

Nagrodę za muzykę oryginalną otrzymuje Włodek Pawlik za muzykę do słuchowiska „Novecento” (słuchowisko zgłoszone przez Program III Polskiego Radia).
Nagrodę ufundował Prezydent Miasta Sopotu.

Nagrodę aktorską za rolę kobiecą otrzymuje Julia Kijowska za rolę Żaklin w słuchowisku „Walizka” oraz za rolę Marii w słuchowisku „Woyzeck” wg dramatu Georga Buchnera (słuchowiska zgłoszone przez Program II Polskiego Radia)
Nagrodę ufundował Prezydent Miasta Gdańska.

Jury przyznało 2 równorzędne nagrody aktorskie za role męskie:

Ignacy Gogolewski za rolę Fransua Żako w słuchowisku „Walizka” (słuchowisko zgłoszone przez Program II Polskiego Radia).
Nagrodę ufundował Prezydent Miasta Gdyni.

Bronisław Wrocławski za rolę Sammy’ego w słuchowisku „Mały światek Sammy Lee” (słuchowisko zgłoszone przez Polskie Radio Łodź).
Nagrodę ufundował Capital Park.
Jury uzyskało zgodę sponsora na zmianę kategorii nagrody.

Nagrodę Honorową im. Krzysztofa Zaleskiego za twórczość odrzucającą stereotypy i łatwe nowinki, umocowaną w pamięci i historii, dotyczącą problemów współczesności otrzymują twórcy słuchowiska „De profundis” (słuchowisko zgłoszone prze Polskie Radio Szczecin).

Honorową nagrodę zespołową dla Producenta słuchowisk otrzymuje Program III Polskiego Radia za atrakcyjną propozycję repertuarową.
 

Czytaj także

Novecento na Scenie Teatralnej Trójki

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2009 10:16
W niedzielę po 13:00 zapraszamy na nagrodzone na festiwalu Dwa Teatry słuchowisko "Novecento" według monodramu Alessandro Barrice, w reżyserii Janusza Zaorskiego i z muzyką Włodka Pawlika.
rozwiń zwiń