Otwarcie Trójkowego sezonu w Sopocie

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2017 13:44
Program 3 Polskiego Radia zaprasza mieszkańców Trójmiasta, turystów i słuchaczy na Otwarcie Trójkowego Sezonu w Sopocie. W dniach 30 czerwca - 1 lipca w tym nadmorskim kurorcie będzie można wziąć udział w plenerowych audycjach i koncertach oraz zdobyć autografy dziennikarzy z ul. Myśliwieckiej 3/5/7.
Do Sopotu zapraszają (od lewej): Rafał Królikowski, Marek Niedźwiecki, Piotr Stelmach, Elżbieta Walendzik, Halina Wachowicz i Barbara Marcinik
Do Sopotu zapraszają (od lewej): Rafał Królikowski, Marek Niedźwiecki, Piotr Stelmach, Elżbieta Walendzik, Halina Wachowicz i Barbara Marcinik Foto: arch. pryw. P. Stelmacha

Sopot to miasto szczególne dla Trójki – we wrześniu 2013 r., u zbiegu ulic Haffnera i Bohaterów Monte Cassino, otwarty został Plac Radiowej Trójki. Program 3 od lat współpracuje również z wieloma sopockimi instytucjami kulturalnymi – Sceną Kameralną Teatru Wybrzeże, Dworkiem Sierakowskich, Muzeum Sopotu, a wreszcie Teatrem Atelier im. Agnieszki Osieckiej.

Tym razem, podczas uroczystego otwarcia sezonu kulturalnego, Trójka odwiedzi Yacht Club i Hotel Sopot. To właśnie z tego drugiego miejsca (ul. J.J. Haffnera 88) nadane zostaną dwie piątkowe, plenerowe audycje: "Lista Przebojów Programu 3" Marka Niedźwieckiego (godz. 19.05-22.00) i "Offensywa" (godz. 23.05-24.00), czyli autorska audycja muzyczna Piotra Stelmacha.

W sobotę 1 lipca dzień z Trójką w Sopocie rozpocznie się od "Markomanii" Marka Niedźwieckiego (godz. 10.00-12.00; Hotel Sopot). Później Program 3 przeniesie się do Yacht Clubu Sopot (ul. Hestii 3), gdzie od godz. 17.00 do 19.00 Piotr Stelmach poprowadzi audycję "Myśliwiecka 3/5/7". A na finał – w tym samym miejscu – trzygodzinna "Lista osobista" Piotra Metza (godz. 19.05-22.00).

Ponadto w piątek 30 czerwca o godz. 16.30 odbędzie się – oczywiście w ramach otwarcia sezonu z Trójką – spotkanie z Rafałem Królikowskim. Z popularnym aktorem porozmawia Wojciech Fułek (siedziba główna ERGO Hestia, ul. Hestii 1).

Nieodłącznym elementem wyjazdowych audycji Programu 3 jest – cieszący się ogromną popularnością wśród słuchaczy – "Sklepik Walendzik". Sprzedawane w nim wydawnictwa i gadżety Trójki będzie można kupić w piątek w Hotelu Sopot i w sobotę w Yacht Clubie.

Zobacz więcej na temat: Sopot W POLSKIM RADIU