Jesienna ramówka Trójki

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2009 14:24
Po kilku latach nieobecności wraca na antenę audycja "To był dzień", emisja od poniedziałku do piątku w godz. 23.00-23.15. Program prowadzą na przemian Damian Kwiek i Marcin Zaborski.

Program, w ciągu 15 minut, będzie podsumowywał najważniejsze wydarzenia dnia. Poza politycznymi, społecznymi i gospodarczymi informacjami z kraju i ze świata - w audycji pojawi się też serwis sportowy. Istotnym punktem podsumowania będzie rozmowa z komentatorem (politologiem lub dziennikarzem). Program zamknie zapowiedź pierwszych stron gazet następnego dnia.


 Kolejny powrót audycji. W poniedziałki o 22.05-23.00 "Manniak po ciemku", czyli autorski wybór Wojciecha Manna najlepszych nagrań bluesowych i rockowych.


Nowość: "Trójkowy Znak Jakości". Dwugodzinne pasmo w piątki godz.12.05-14.00, którego gospodarzem będzie Jerzy Sosnowski. Audycja poszukująca  młodych talentów z różnych dziedzin, od  muzyki, przez literaturę, film, teatr, po sztuki plastyczne. Audycja z udziałem dziennikarzy Programu 3 specjalizujących się w różnych dziedzinach kultury, którzy będą się dzielić ze słuchaczami swoimi fascynacjami, odkryciami i przeczuciami, karier wartościowych a nieznanych jeszcze szerzej talentów.

 
"Wolna amerykanka" - soboty godz.15.05-16.00. Przez cały tydzień zbieramy materiały reporterskie dotyczące najbardziej poruszających opinię publiczną wydarzeń.W sobotnie popołudnia Wojciech Zimiński przypomina je słuchaczom i zachęca do komentowania: telefonicznie, mailowo, sms-owo.

 
"Jestem feministą" - niedziele godz.19.05-20.00.

- Czy potrzeba odwagi, by tak powiedzieć?

- A może to głos rozsądku?

 
Oto jeden tylko przykład: uczeni zbadali to, jakimi przywódcami są kobiety. Okazuje się, że – statystycznie rzecz biorąc – dokładnie takimi samymi, jak mężczyźni. Co z tego wynika? Jeden z narzucających się wniosków jest taki: marnujemy olbrzymi potencjał. Nierówność i dyskryminacja są powszechne tak bardzo, że prawie ich nie zauważamy.

Jak wyglądałby świat, w którym kobiety mają więcej do powiedzenia niż miały – mają -  do tej pory?

To mniej więcej wiadomo: istnieją takie kraje, w których potrzeby kobiet mogą się w pełni realizować.

Jak jest w Polsce? Jak mogłoby być?

O tym będziemy rozmawiać w tym programie.

Zapraszam,

Dariusz Bugalski