Trzy kraje w jednym! Trójka nadaje z Czarnogóry

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2017 18:15
- Jest tu przepięknie. Czarnogóra to śródziemnomorska wersja Szwajcarii. Są tu i góry, i malutkie zatoczki, i przepiękne widoki - mówi dziennikarz Trójki Łukasz Walewski.
Audio
  • Łukasz Walewski o tym, co warto zobaczyć w Czarnogórze (Zapraszamy do Trójki - ranek)
  • Bogata historia miasta Herzig Novi i czarnogórskie pyszności (Zapraszamy do Trójki - ranek)
  • Dwie narodowe dyscypliny sportowe Czarnogórców, czyli piłka wodna i przyrządzanie małż (Do południa/Trójka)
  • Kotor - najpiękniejsze miasto Czarnogóry? (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
  • Niebanalna historia Perastu (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Zatoka Kotorska
Zatoka KotorskaFoto: Shutterstock/eFesenko

Jesienią 2016 Program 3 Polskiego Radia rozpoczął nowy cykl "Trójka - jesteśmy połączeni", w którym dziennikarze z ul. Myśliwieckiej przybliżają słuchaczom historię i teraźniejszość różnych państw świata. Kolejnym miejscem na mapie naszych reporterskich podróży jest Czarnogóra.

- Są tu trzy kraje w jednym: wybrzeże, region środkowy z dwiema rzekami przechodzącymi w płytkie i bajeczne Jezioro Szkoderskie, oraz region górski, który jest prawdziwym rajem dla miłośników turystyki górskiej czy narciarstwa - mówi Łukasz Walewski, który zabiera słuchaczy Trójki w podróż po "małym wielkim kraju".

Dziennikarz odwiedza Podgoricę, Kotor, Herzeg Novi, Perast i Tivat. W każdym z tych miejsc poznaje historię i kulturę Czarnogóry, o których opowiada w swoich ralacjach. Podróżując razem z nim, przechodzimy krótki kurs języka czarnogórskiego i dowiadujemy się, w którym mieście rośnie około 250 gatunków egzotycznych roślin i gdzie do dziś można znaleźć ślady Republiki Weneckiej.

W naszej podróży nie brakuje też ciekawostek, którymi zainteresują się wielbiciele kulinariów. Mieszkańcy Czarnogóry opowiadają nam o przysmakach, których nie można nie skosztować podczas pobytu w ich kraju, a szef kuchni przymorskiej restauracji uczy nas… przyrządzać małże.

Zachęcamy do wysłuchania relacji Łukasza Walewskiego i wspólnego poznawania Czarnogóry.

Akcja "Trójka - jesteśmy połączeni" realizowana jest przy współpracy z LOT-em. W jej ramach dziennikarze Programu 3 odwiedzili do tej pory pory: SeulTbilisi, IstrięWenecję, AstanęTel Awiw i Jerozolimę oraz Los Angeles.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - ranekDo południa, Zapraszamy do Trójki - popołudnie
Prowadzi: Krystian Hanke, Piotr Baron, Robert Kantereit
Autor materiałów reporterskich:
Łukasz Walewski
Data emisji: 
20.07.2017
Godziny emisji: 6.40, 7.42, 10.27, 16.23, 17.16

iwo/ml/mk

 

Czytaj także

"Trójka - jesteśmy połączeni". Opowieści o Tbilisi

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2016 17:37
Wyjątkowa kuchnia i oryginalne smaki, niezwykła gościnność i piękne krajobrazy. Przez cały dzień wysłannik Trójki Ernest Zozuń opowiadał o Gruzji, a szczególnie o stolicy państwa - Tbilisi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Istria - region dla wielbicieli kultury, natury i przysmaków

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2017 18:00
W ramach akcji "Trójka - jesteśmy połączeni" zapraszamy do regionu, który słynie ze słońca i doskonałej kuchni. – To jedno z tych miejsc, w których od nadmiaru piękna może rozboleć głowa – mówi Marcin Pośpiech.
rozwiń zwiń