Czy znasz ten dworzec? "Nadmorzec Kolejowy"

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2017 18:00
W czwartek 10 sierpnia Trójka wystartowała z nowym, trzyodcinkowym konkursem dla słuchaczy - przede wszystkim podróżników i miłośników kolei.
Audio
  • Zagadkowy dworzec. Podpowiedź pierwsza (Zapraszamy do Trójki - ranek)
  • Zagadkowy dworzec. Podpowiedź druga (Zapraszamy do Trójki - ranek)
  • Zagadkowy dworzec. Podpowiedź trzecia (Do południa/Trójka)
  • Zagadkowy dworzec. Podpowiedź czwarta (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
  • Zagadkowy dworzec. Rozwiązanie konkursu (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Dworzec Gdynia Główna
Dworzec Gdynia GłównaFoto: PKP S.A.

- Czy znasz ten dworzec? Czy umiesz go nazwać? - to pytania, które przez cały dzień pojawiały się na antenie Trójki.

- Zagadki dźwiękowe zawierać będą podpowiedzi, które naprowadzą słuchaczy na trop. Zadaniem słuchaczy będzie nie tylko odgadnięcie, w jakim mieście jest dworzec, ale też wymyślenie dla niego nazwy, oddającej jego charakter - mówiła przed konkursem Gabriela Darmetko, która nagrała wszystkie "materiały naprowadzające". Zostały one wyemitowane w Programie 3 Polskiego Radia w czwartek 10 sierpnia o godz. 6.20, 7.20, 10.30 i 16.20. Finał konkursu o godz. 17.35.

Słuchacze, którzy wzięli udział w konkursie, przesyłali smsem (pod nr 71 335, koszt 1 zł 23 gr brutto) nazwę miasta, w którym znajduje się dworzec, oraz propozycję nazwy dla tego dworca, oddającą charakter prezentowanego w podpowiedziach obiektu.

Jako dodatkowe podpowiedzi w serwisie Facebook, na oficjalnym fanpage'u Trójki, zaprezentowane zostały cztery zdjęcia przedstawiające charakterystyczne fragmenty dworca.

Konkurs wygrał Pan Janek z Gdyni, który już po pierwszej podpowiedzi odgadł, że chodzi o dworzec Gdynia Główna. Zaproponował też nazwę - Nadmorzec Kolejowy. Gratulujemy zwycięzcy!

***

Akcja realizowana jest we współpracy z PKP S.A. Następne wydania zabawy - 24 sierpnia i 28 września. Regulamin konkursu, w którym do wygrania jest luksusowy zestaw podróżny, dostępny jest >>>TUTAJ<<<.