Jak było w zeszłym roku? 47. finał Trójkowej akcji

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2017 18:45
10 szczęśliwców odebrało w środę 16 sierpnia w siedzibie Programu 3 Polskiego Radia nagrody za najlepsze prace zgłoszone w popularnym konkursie organizowanym przez Trójkę "Wakacje na dwóch kółkach".
Audio
  • Laureaci 47. edycji "Wakacji na dwóch kółkach" opowiadają o trasach rowerowych, które przemierzyli i zgłosili do konkursu - część pierwsza (Trójka)
  • Laureaci 47. edycji "Wakacji na dwóch kółkach" opowiadają o trasach rowerowych, które przemierzyli i zgłosili do konkursu - część druga (Trójka)
Henryk Sytner od lat popularyzuje sport i namawia do aktywnego trybu życia
Henryk Sytner od lat popularyzuje sport i namawia do aktywnego trybu życia Foto: Jacek Konecki/ PR

Akcja od samego początku prowadzona jest przez dziennikarza Trójki - Henryka Sytnera. Tegoroczni laureaci pojadą na wyprawę rowerową na Riwierę Adriatycką we Włoszech. To już 47. edycja konkursu "Wakacje na dwóch kółkach", który cieszy się ogromnym zainteresowaniem młodych rowerzystów i słuchaczy Trójki.

Aby zdobyć nagrodę w postaci rowerowej wyprawy, należało - jak co roku - przygotować pracę. Miał to być opis odbytej - od maja do sierpnia tego roku - rowerowej wycieczki po Polsce na dowolnym dystansie, zawierający mapę trasy i opis wyprawy z uwzględnieniem najciekawszych krajobrazowo obiektów oraz zabytków, śladów kultury ludowej, miejsc pamięci itp. Praca mogła mieć dowolną formę (kroniki, albumu ze zdjęciami, rysunkami itp.). - Na konkurs przyszło wiele ciekawych zgłoszeń, a finałową dziesiątkę wybraliśmy spośród kilkunastu najlepszych prac. Zwracaliśmy uwagę nie tylko na formę, ale przede wszystkim na treść, oddającą podróżnicze i rowerowe pasje. Autorzy zwycięskich prac mają od 13 do 19 lat - wyjaśnia Henryk Sytner, pomysłodawca akcji i dziennikarz Trójki.

Uroczyste wręczenie nagród w postaci dyplomów i "biletów" na wyprawę po Riwierze Adriatyckiej we Włoszech odbyło się w środę 16 sierpnia o godz. 16.00 w siedzibie Trójki przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7. Dwa dni później, czyli w piątek 18 sierpnia, laureaci wyruszyli do Włoch.

Laureaci 47. edycji konkursu "Wakacje na dwóch kółkach":

Filip z Oświęcimia
Barbara z Ostrzeszowa
Jan z Osielska
Olga z Chmielnika
Jarosław z Woliborza
Kalina z Krapkowic
Tymon ze Szczecina
Maksym z Katowic
Zuzanna z Częstochowy
Wiktoria z Gęstowic