Jazda obowiązkowa Piotra Kaczkowskiego

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2008 17:10
Od poniedziałku (7 kwietnia) przez 50 dni, 10 tygodni, po dziesiątej dziesięć, w programie Tu Baron będzie można usłyszeć niezwykłą kolekcję.

Piotr Kaczkowski pracuje w Polskim Radiu od 45 lat. Ostatnio obchodził ten dość okrągły jubileusz. Teraz będzie miał okazję przekazać słuchaczom swoją olbrzymią wiedzę muzyczną. Praca w radiu przez tyle lat dała możliwość poznania wielu wykonawców, a także wypromowania polskich i zagranicznych wykonawców wśród melomanów w kraju.

Zespół Jethro Tull, będący pierwszym bohaterem cyklu, powstał w latach sześćdziesiątych zeszłego wieku. Z piosenek warto przypopmnieć znany wszystkim fanom rocka "Aqualung". Jethro Tull gra muzykę na pograniczu white bluesa, hard rocka, a nawet folk rocka. Zespół kilkakrotnie koncertował w naszym kraju. Ostatnio, w sierpniu zeszłego roku, w Operze Leśnej. Pomimo lat zespół nadal ma swoich fanów, a Ian Anderson zna się na muzyce jak mało kto. Co powiedział kiedyś na temat muzyki swojego zespołu, ale też ogólnie?

Piotr Kaczkowski rozmawia z Ianem Andersonem z Jethro Tull - Program_3 7 kwiecien 2008.mp3 (4,36 MB)

Wybór Jethro Tull jest znamienny. Zespół  jest legendarny dla audycji Piotra Kaczkowskiego, bo to właśnie oni nagrali "Cheerio" jest jednym z sygnałów programu nadawanego od 1967 roku, a prowadzonego przez legendę Trójki od 40 lat. Warto przypomnieć sobie słowa tego "pozdrowienia" znanego każdemu, kto włącza radio w niedzielę po 21.

"Along the coast road, by the headland
the early lights of winter glow
I'll pour a cup to you my darling
Raise it up - say Cheerio"

Zobacz więcej na temat: POLSKA blues