X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ponad 680 tysięcy złotych na rzecz Trójki

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2009 15:00
10 grudnia br. zakończyła się publiczna zbiórka pieniędzy na rzecz wspierania kulturotwórczej roli Programu III Polskiego Radia. Przez cztery miesiące udało się zebrać ponad 680 tys. złotych.
Audio

Właściwie możemy powiedzieć tylko jedno, z całego serca dziękujemy” – mówi Magda Jethon, Dyrektor Programu III. „Cała akcja, prócz zaskakującego wyniku finansowego, dała nam, całemu zespołowi Trójki, poczucie więzi i tworzenia wyjątkowej wspólnoty z naszymi Słuchaczami. Wiem, że to brzmi górnolotnie, ale jestem przekonana, że tylko Trójka może stworzyć wokół siebie tak wspaniałą społeczność. To dla nas ogromnie cenny dar.”

Publiczną zbiórką pieniędzy zajmował się Komitet Miłośników Trójki, pod przewodnictwem wieloletniego słuchacza Trójki z Warszawy Dariusza Pekałowskiego. Celem Komitetu było finansowe wsparcie kulturotwórczych projektów Programu III Polskiego Radia. W gronie założycielskim znaleźli się między innymi: Krystyna Czubówna, Krzysztof Daukszewicz, Michał Ogórek i Zbigniew Zamachowski. Działalność Komitetu wsparło wiele znanych osobistości życia publicznego w Polsce, między innymi Ewa Bem, Lech Janerka, Wojciech Pszoniak, Kazik Staszewski, Krzysztof Zanussi.

Program III dzięki funduszom uzyskanym ze zbiórki, zainicjował wiele nowych akcji i programów, wspierających wysoką kulturę oraz młodych twórców, opatrując je Trójkowym Znakiem Jakości. W audycjach z tym znakiem, stałe miejsce zajmują artyści i projekty z różnych dziedzin sztuki: teatru, muzyki, sztuk wizualnych czy literatury. Program III nawiązał również ścisłą współpracę z wieloma szkołami o profilu artystycznym, promując w audycji „Wykrywacz talentów” najzdolniejsze osoby. Naturalną konsekwencją tych działań stał się konkurs „Talenty Trójki”, skierowany do młodych twórców, studentów oraz absolwentów uczelni artystycznych. Nagrody przyznane zostaną w trzech kategoriach: sztuki wizualne, teatr i film.

„Wszystkie nasze działania przedstawiające i promujące początkujących, często niszowych twórców, spotkały się z ogromnym zainteresowaniem słuchaczy. Nagle zauważyliśmy, że w Polsce dzieje się masa fantastycznych rzeczy, robionych przez bardzo młodych ludzi, na bardzo wysokim poziomie artystycznym. Okazało się, że jest dziewczyna, która porzuca „biznes” na rzecz tkactwa i jest w tym fantastyczna, że są młodzi architekci, którzy zajmują wysokie miejsce w międzynarodowym konkursie na budowę tunelu pod Cieśniną Beringa. I takie działania chcemy nadal wspierać. Takim działaniom i takim ludziom chcemy przyznawać Trójkowy Znak Jakości” – dodaje Magda Jethon.

Rozliczenie zebranych środków nastąpi w dwóch etapach: do 10 stycznia 2010 i do końca marca 2010. Raport zostanie przedstawiony Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji i opublikowany na stronach internetowych Trójki http://www.polskieradio.pl/trojka oraz Komitetu Miłośników Trójki http://www.przyjacieletrojki.org.pl/ .

Czytaj także

Aga Zaryan z Trójkowym Znakiem Jakości

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2010 13:55
Wiosenna trasa koncertowa "Looking Walking Being" z Trójkowym Znakiem Jakości będzie promować nowy album Agi Zaryan pod szyldem Blue Note Records!
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Wracam do domu”- Marek Niedźwiecki z powrotem na Myśliwieckiej 3/5/7

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2010 14:34
Marek Niedźwiecki wraca do Programu III po dwuletniej przerwie. „Wracam do domu. Z Czerskiej na Myśliwiecką. To nie było takie proste, choć tak blisko. Prace powrotne trwały od miesięcy.Kiedy Magda Jethon została szefową Trójki, droga się otworzyła” – mówi.
rozwiń zwiń