X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Krzyżowcy, generał Haller i Deyna, czyli "Trójka wraca do korzeni" w Starogardzie Gdańskim

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2017 13:00
Stolica Kociewia, miasto założone przez krzyżowców, kiedyś nazywane "Łodzią północy". Tym razem w ramach cyklu "Trójka wraca do Korzeni" opowiedzieliśmy o Starogardzie Gdańskim. To był 12. przystanek na trasie reporterskiego cyklu Trójki.
Audio
  • Dlaczego warto odwiedzić Starogard Gdański? Relacja Mariusza Krzemińskiego (Zapraszamy do Trójki - ranek)
  • Skąd wywodzi się Kazimierz Deyna? Oczywiście ze Starogardu Gdańskiego (Zapraszamy do Trójki - ranek)
  • Mariusz Krzemiński o muralu Kazimierza Deyny (Zapraszamy do Trójki - ranek)
  • Dlaczego Starogard nazywano Łodzią północy? (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
  • W Starogardzie do dziś można spotkać rycerzy… (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
  • Jakich przysmaków można spróbować w Starogardzie? (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
Trójka wraca do korzeni, czyli do Starogardu Gdańskiego
Trójka wraca do korzeni, czyli do Starogardu GdańskiegoFoto: Mariusz Krzemiński/PR3

Program 3 kontynuuje swoją radiową podróż po Polsce. Od 2016 roku dziennikarze Trójki odwiedzili: Gołdap, Gdynię, Rabkę-Zdrój, Kłodzko, Toruń, Cieszyn, Płock, Leszno, Bieruń, Pelpin i Włocławek. A w każdym miejscu, do którego zaglądają z reporterskim mikrofonem, opowiadają słuchaczom o tradycjach miasta i regionu, przybliżają ich specyfikę, wracają do ważnych dat i miejsc w historii.

Tak było również w czwartek 31 sierpnia w Starogardzie Gdańskim. Tego dnia na antenie Trójki nie zabrakło ciekawych informacji o atrakcjach turystyczno-krajoznawczych, lokalnej kuchni i zwyczajach miasta położonego na tzw. Kociewiu. Ponadto usłyszeliśmy mało znane ciekawostki z historii i teraźniejszości regionu, a reporter Programu 3 – Mariusz Krzemiński – zaprosił do rozmowy liderów lokalnej społeczności: gospodarzy miasta, przewodników, animatorów kultury, przedsiębiorców – jednym słowem ciekawych ludzi, mieszkańców Starogardu Gdańskiego. – To tu urodził się Kazimierz Deyna, legenda polskiego futbolu. O jego piłkarskich początkach opowie Kazimierz Jankowski, jeden z jego kolegów z boiska, a później trener – mówi Mariusz Krzemiński.


. .

Nie zabrakło też informacji historycznych, bo Starogard Gdański to miejsce o niezwykłej przeszłości. Joannici, Krzyżacy, Szwedzi, a w końcu błękitna armia generała Hallera – o tym wszystkim usłyszeliśmy od przewodnika Tomasza Wiczyńskiego i od kustosza Muzeum Ziemi Kociewskiej Zbigniewa Potockiego, który przybliżył słuchaczom specyfikę regionu, jakim jest Kociewie. Pojawili się też współcześni rycerze-rekonstruktorzy, którzy dziś toczą swoje bitwy w okolicach miasta.

Akcja "Trójka wraca do korzeni" trwa cały czas. Kolejny przystanek, na którym zatrzyma się Trójka, to Białka Tatrzańska.


Czytaj także

"Trójka wraca do korzeni". Historia i współczesność Pelplina

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2017 12:00
W czwartek zabieraliśmy Państwa do Pelplina. Nasz reporter sprawdzał, jak żyli średniowieczni mnisi i wziął lekcję pisania gęsim piórem. Spróbował też przetłumaczyć najtrudniejsze słowa z dialektu kociewskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak skutecznie walczyć z jet lagiem?

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2017 12:08
Zaburzenia snu, bóle głowy, brak apetytu, znużenie i złe samopoczucie - to typowe objawy, jakie towarzyszą nagłej zmianie strefy czasowej.
rozwiń zwiń