X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Góry, narty, ryby i oscypki, czyli "Trójka wraca do korzeni" w Białce Tatrzańskiej

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2017 13:00
Tym razem w ramach cyklu "Trójka wraca do korzeni" byliśmy w Białce Tatrzańskiej. Relacji Izabeli Woźniak słuchaliśmy przez cały czwartek 7 września.
Audio
  • Jak odróżnić owcę "długszą" od "okaistej"? (Zapraszamy do Trójki – ranek)
  • Dlaczego Białka to najlepsza baza wypadowa na wycieczkę po górach? (Zapraszamy do Trójki – ranek)
  • O miłości ceprów do gór i góralszczyzny (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
  • Na rybach nad Białką (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
  • Najlepszy przepis na góralską kwaśnicę (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
Izabela Woźniak w Białce Tatrzańskiej
Izabela Woźniak w Białce Tatrzańskiej Foto: Izabela Woźniak

Trójka kontynuuje swoją radiową podróż po Polsce. Od 2016 roku dziennikarze stacji z ul. Myśliwieckiej odwiedzili: Gołdap, Gdynię, Rabkę-Zdrój, Kłodzko, Toruń, Cieszyn, Płock, Leszno, Bieruń, Pelpin, Włocławek i Starogard Gdański. A w każdym miejscu, do którego zaglądają z reporterskim mikrofonem, opowiadają słuchaczom o tradycjach miasta i regionu, przybliżają ich specyfikę, wracają do ważnych dat i miejsc w historii.

Tak było również w czwartek 7 września w Białce Tatrzańskiej. Tego dnia na antenie Trójki nie zabrakło ciekawych informacji o atrakcjach turystyczno-krajoznawczych, lokalnej kuchni i zwyczajach mieszkańców wsi położonej u podnóża Tatr.

Ponadto, usłyszeliśmy mało znane ciekawostki z historii i teraźniejszości regionu, a reporterka Programu 3, Izabela Woźniak, zaprosiła do rozmowy liderów lokalnej społeczności: gospodarzy wioski, przewodników i animatorów kultury – jednym słowem: ciekawych ludzi, mieszkańców Białki Tatrzańskiej i okolic.

To miejsce wymarzone dla narciarzy, bo działa tu aż kilkanaście wyciągów. Czekając jednak na sezon zimowy, można tu skorzystać z innych atrakcji, bo Białka Tatrzańska jest idealną bazą wypadową w góry. Trasy są przystępne, a ze szklaków rozpościerają się wspaniale widoki na ośnieżone już Tatry. Można też łowić ryby w rzece Białce albo udać się na spacer do jednej z jaskiń, w której archeolodzy odkopali najstarszy bumerang na świecie - sprzed 30 tysięcy lat! – Koniecznie też warto przyjrzeć się pracy baców i juhasów, wyrabiających lokalny przysmak, czyli oscypki – mówiła Izabela Woźniak.

Relacje z Białki Tatrzańskiej zostały wyemitowane w porannym i popołudniowym wydaniu "Zapraszamy do Trójki" 7 września 2017 r. o godz. 6.40, 7.40, 16.20, 17.10 i 18.35.

Akcja "Trójka wraca do korzeni" trwa cały czas. W następnych miesiącach Program 3 odwiedzi kolejne ciekawe miejsca w Polsce.

Czytaj także

Krzyżowcy, generał Haller i Deyna, czyli "Trójka wraca do korzeni" w Starogardzie Gdańskim

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2017 13:00
Stolica Kociewia, miasto założone przez krzyżowców, kiedyś nazywane "Łodzią północy". Tym razem w ramach cyklu "Trójka wraca do Korzeni" opowiedzieliśmy o Starogardzie Gdańskim. To był 12. przystanek na trasie reporterskiego cyklu Trójki.
rozwiń zwiń