Światowy Dzień Wody na antenie Trójki

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2010 16:19
22 marca przypada Międzynarodowy Dzień Wody.

W tym roku obchodzony jest pod hasłem „Clean Water for a Healthy Word”.

 

W ramach akcji nasz specjalny wysłannik Ernest Zozuń razem z Polską Akcją Humanitarną wyruszył w podróż do Sudanu, by na żywo przekazywać relacje z tego kraju. Polska Akcja Humanitarna od 2006 wspiera mieszkańców Sudanu Południowego w uzyskiwaniu dostępu do bezpiecznej wody pitnej i toalet, finansując między innymi budowę studni, ujęć wodnych i toalet, prowadzi szkolenia higieniczne.

Relacji Ernesta Zozunia będzie można posłuchać na antenie Trójki 11, 15, 18 i 25 marca, a 22 marca przez cały dzień specjalne obchody Dnia Wody na antenie Programu III . Zwrócimy uwagę na to jak cennym zasobem naturalnym jest woda i co zrobić, żeby chronić jej zasoby, jaki wpływ na gospodarkę wodną mają nasze zwykłe, codzienne działania, jak zaangażowanie proekologiczne może zmienić świat.

Światowy Dzień Wody został ustanowiony w 1992 r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, które chciało zwrócić uwagę na cierpienia miliarda ludzi na świecie, którzy nie mają dostępu do czystej wody pitnej. Ideą obchodów jest uświadomienie państwom członkowskim wpływu prawidłowej gospodarki wodnej na ich kondycję gospodarczą i społeczną.

Czytaj także

To największe wyzwanie, przed jakim stoi ludzkość

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2010 06:39
Trzy czwarte powierzchni Ziemi to woda, ale tylko jeden procent jej zasobów nadaje się do picia. 22 marca przypada Światowy Dzień Wody, ustanowiony 18 lat temu przez ONZ. W tym roku jest obchodzony pod hasłem "Czysta woda dla zdrowego świata".
rozwiń zwiń