X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Termy, jaskinie i ptasznicy, czyli "Trójka wraca do korzeni" w Lądku-Zdroju

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2017 13:20
Program 3 Polskiego Radia kontynuuje reporterską podróż po Polsce. W ramach akcji "Trójka wraca do korzeni" tym razem odwiedzamy Lądek-Zdrój.
Audio
  • Polska krewetka z Lądka Zdroju (Zapraszamy do Trójki - ranek)
  • Zdrój "Wojciech" i jego znakomici goście (Zapraszamy do Trójki - ranek)
  • Turystyka, speleologia i jesień w Sudetach (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
  • Najmłodsi strażacy w Polsce i KS Trojan Lądek-Zdrój (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
  • Drapieżne ptaki i garść kultury na pożegnanie (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Anna Rokicińska
Anna Rokicińska Foto: PR

– Zajrzeliśmy do najstarszego polskiego uzdrowiska. Opowiedzieliśmy o okalających go Sudetach, ogarnęła nas gorączka złota i zabawiliśmy się w speleologów. Odwiedziliśmy najmłodszych strażaków i ludzi z ciekawą pasją – mówi Anna Rokicińska, która w czwartek 21 września odwiedziła z reporterskim mikrofonem Lądek-Zdrój. A to wszystko w ramach cyklu "Trójka wraca do korzeni". 

Program 3 Polskiego Radia kontynuuje reporterską podróż po Polsce. Od 2016 roku dziennikarze stacji z ul. Myśliwieckiej odwiedzili: Gołdap, Gdynię, Rabkę-Zdrój, Kłodzko, Toruń, Cieszyn, Płock, Leszno, Bieruń, Pelpin, Włocławek, Starogard Gdański i Białkę Tatrzańską.

Tak było również w czwartek 21 września w Lądku-Zdroju. Tego dnia na antenie Trójki nie zabrakło ciekawych informacji o atrakcjach turystyczno-krajoznawczych, lokalnej kuchni i zwyczajach mieszkańców miasta położonego w Górach Złotych. Ponadto usłyszeliśmy mało znane ciekawostki z historii i teraźniejszości regionu, a reporterka Programu 3 Anna Rokicińska zaprosiła do rozmowy liderów lokalnej społeczności: gospodarzy miasta, przewodników i animatorów kultury – jednym słowem ciekawych ludzi, mieszkańców Lądka-Zdroju i okolic.

Głównym wątkiem wizyty Trójki w Sudetach były oczywiście uzdrowiskowe walory miejscowości, która uzyskała  prawa miejskie już w 1282 roku (z nadania księcia wrocławskiego Henryka IV Probusa). Lądek-Zdrój uważany jest za najstarsze uzdrowisko w Polsce. Według źródeł historycznych już w 1241 roku istniały tu urządzenia kąpielowe, zniszczone później przez Mongołów wracających z pola bitwy pod Legnicą. Najstarszy zakład przyrodoleczniczy "Jerzy" z basenem zbudowanym przy źródle o tej samej nazwie został wzniesiony w 1498 roku. Spróbowaliśmy więc wód leczniczych z lokalnych ujęć, ale również wybraliśmy się na wycieczkę do okolicznych jaskiń i na spotkanie z ptasznikami – dodaje Anna Rokicińska.

Akcja "Trójka wraca do korzeni" trwa cały czas. W następnych miesiącach Program 3 odwiedzi kolejne ciekawe miejsca w Polsce.


 

Czytaj także

Trójka wraca do korzeni w... Toruniu. Pierniki, Kopernik i wiele więcej

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2016 18:40
Jak żyje się w grodzie wpisanym na listę zabytków UNESCO, ale jednocześnie pełnym energii i bogatym w społeczne inicjatywy? Sprawdzają to reporterzy Programu 3, w ramach piątego już przystanku na trasie radiowego cyklu "Trójka wraca do korzeni".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Trójka wraca do korzeni". Historia i współczesność Pelplina

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2017 12:00
W czwartek zabieraliśmy Państwa do Pelplina. Nasz reporter sprawdzał, jak żyli średniowieczni mnisi i wziął lekcję pisania gęsim piórem. Spróbował też przetłumaczyć najtrudniejsze słowa z dialektu kociewskiego.
rozwiń zwiń