Czy znasz ten dworzec? "Stacja latającego pierona"

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2017 17:55
10 sierpnia Trójka wystartowała z nowym, trzyodcinkowym konkursem dla słuchaczy – przede wszystkim podróżników i miłośników kolei.  – Czy znasz ten dworzec? Czy umiesz go nazwać? – to pytania, które ponownie pojawiły się na antenie Programu 3 w czwartek 28 września.
Audio
  • Zagadkowy dworzec. Podpowiedź pierwsza (Zapraszamy do Trójki - ranek)
  • Zagadkowy dworzec. Podpowiedź druga (Zapraszamy do Trójki - ranek)
  • Zagadkowy dworzec. Podpowiedź trzecia (Do południa/Trójka)
  • Zagadkowy dworzec. Podpowiedź czwarta (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
  • Zagadkowy dworzec. Rozwiązanie konkursu (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Dworzec kolejowy w Gliwicach
Dworzec kolejowy w GliwicachFoto: PKP S.A

– Materiały dźwiękowe zawierać będą podpowiedzi, które naprowadzą słuchaczy na trop. Zadaniem słuchaczy będzie nie tylko odgadnięcie, w jakim mieście jest dworzec, ale też wymyślenie dla niego nazwy oddającej jego charakter – mówiła przed konkursem Gabriela Darmetko z Trójki, która nagrała wszystkie "materiały naprowadzające". Wyemitowane one zostały w Programie 3 Polskiego Radia w czwartek 28 września o godz. 6.20, 8.50, 10.30 i 16.20. Finał konkursu odbył się o godz. 17.35.

Zabawę, jak poprzednio, wspierały media społecznościowe. Na oficjalnym fanpage'u Trójki umieszczone zostały zdjęcia przedstawiające charakterystyczne fragmenty dworca miasta.

Trzeci odcinek konkursu "Czy znasz ten dworzec?" wygrał pan Adam z Okrągłej Łąki. Chodziło o dworzec w Gliwicach, dla którego nasz słuchacz zaproponował nazwę "Stacja latającego pierona". Gratulujemy! 

"Bohaterem" pierwszego wydania zabawy był dworzec kolejowy Gdynia Główna, a zwycięzca opisał go słowami "Gdynia – nadmorzec kolejowy". W drugim odcinku słuchacze poprawnie odgadnęli, że chodziło o Wieliczkę, która została nazwana… "Dworcem solistów".

***

Akcja zrealizowana została we współpracy z PKP S.A. Regulamin konkursu, w którym do wygrania był luksusowy zestaw podróżny, dostępny jest >>>TUTAJ<<<.