„Biała wstążka” przedpremierowo w Trójce!

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2009 22:00
Już w najbliższy czwartek, w Studiu im. Agnieszki Osieckiej, odbędzie się pokaz najnowszego filmu Michaela Haneke – „Biała wstążka”. Obraz ten zdobył w tym roku Złotą Palmę w Cannes, otwierał również wrocławski festiwal Era Nowe Horyzonty, odbywający się pod patronatem Trójki.

Film jest opowieścią o niewyjaśnionych wydarzeniach, jakie rozegrały się w jednej z niemieckich wsi na rok przez wybuchem I wojny światowej. Pozorny spokój raz na zawsze został zmącony. Groźny wypadek, pożar i uprowadzenie dwójki dzieci wstrząsnęły wiodącymi spokojne życie mieszkańcami. Nauczyciel miejscowej szkoły obserwował rozwój wydarzeń, aby wkrótce poznać przerażającą prawdę…

Po projekcji „Białej wstążki” ze Studia im. Agnieszki Osieckiej transmitować będziemy specjalne wydanie „Klubowego Znaku Jakości”. Jerzy Sosnowski porozmawia ze swoimi gośćmi o filmie, o tym, co chciał powiedzieć swym widzom znakomity, jak zwykle, Haneke. Padną także zapewne pytania od publiczności.

Pokaz filmu rozpocznie się o 18:15. Na program zapraszamy o 21:05.

„Biała wstążka” wejdzie do kin w piątek, 20 listopada.

Czytaj także

Złoty "Dom zły"

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2010 08:23
W Warszawie wręczono Złote Taśmy - nagrody polskich krytyków zrzeszonych w międzynarodowej organizacji krytyków FIPRESCI za 2009 rok. Nagrodę dla najlepszego filmu polskiego zdobył "Dom zły" Wojciecha Smarzowskiego, a dla zagranicznego "Biała wstążka" Michaela Hanekego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

ENF rozdane

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2009 09:51
Andrzej Wajda i Marcel Łoziński zdobyli Europejskie Nagrody Filmowe. Ceremonia wręczenia nagród Europejskiej Akademii Filmowej odbyła się wieczorem w niemieckim Bochum.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dziesiątka KINA"

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2010 11:17
Jak co roku Kino.Lab zaprasza na przegląd filmów, starannie wybranych spośród wszystkich długometrażowych produkcji, mających premiery w Polsce w 2009 roku.
rozwiń zwiń