X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Premiera kultowego "Karpia" w Trójce, czyli start charytatywnej akcji "Święta bez granic 2017"

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2017 17:00
Program 3 Polskiego Radia zaprezentował nowego "Karpia", czyli świąteczną piosenkę w wykonaniu dziennikarzy Trójki. Tegoroczny utwór zatytułowany jest "Z karpia wąż".
Audio
  • "Karp" 2017, czyli utwór "Z karpia wąż" (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Akcja Święta bez granic 2017 organizowana jest pod hasłem Pomóż dzieciom z Aleppo wrócić do szkoły
Akcja "Święta bez granic 2017" organizowana jest pod hasłem "Pomóż dzieciom z Aleppo wrócić do szkoły"Foto: materiały promocyjne

Nagranie to znajdzie się na płycie "Święta bez granic 2017", z której całkowity dochód przeznaczony zostanie na pomoc dzieciom w Aleppo.

Radiowa Trójka już od 25 lat prowadzi  akcje charytatywne, na które pozyskuje środki m.in. z corocznych licytacji i sprzedaży płyt ze słynnym "Karpiem", czyli świąteczną piosenką Programu 3 Polskiego Radia. W tym roku akcja, organizowana przy współpracy z Fundacją Świętego Mikołaja, organizowana jest pod hasłem "Pomóż dzieciom z Aleppo wrócić do szkoły".

– Chcemy pomóc dzieciom, ofiarom wojny w Syrii, w powrocie do normalnego życia – mówią dziennikarze Programu 3 Polskiego Radia. Za zebrane środki Fundacja opłaci potrzebującym dzieciom czesne w szkole, kupi im wyprawki, zapewni opiekę psychologiczną, ufunduje stypendia i – jeśli wystarczy pieniędzy – wyremontuje lub odbuduje zniszczoną szkołę w Aleppo.

"Krok po kroku, krok po kroczku, najpiękniejsze w całym roczku – idą święta!" – śpiewają już od 18 lat dziennikarze Trójki. Nie inaczej jest w tym roku – w ramach akcji "Święta bez granic" w studiu nagraniowym Programu 3 powstała nowa wersja tej piosenki zatytułowana "Z karpia wąż". I – jak zwykle brawurowo – wykonali ją Przyjaciele Karpia, czyli radiowcy z ul. Myśliwieckiej 3/5/7.

Utwór skomponował Wojciech Kaleta, a słowa napisali Michał Zabłocki i Kuba Strzyczkowski. Premiera utworu "Z karpia wąż" odbyła się w piątek 24 listopada w popołudniowej audycji "Zapraszamy do Trójki" (godz. 16.0019.00). W audycji dziennikarze Trójki opowiadali także o pracy w studiu nagraniowym. Zapraszamy do wysłuchania!

Piosenka "Z karpia wąż" znajdzie się na specjalnej, wydanej przez Agencję  Muzyczną Polskiego Radia płycie "Święta bez granic 2017" (wśród wykonawców m.in. Kayah, Stanisława Celińska, Magda Umer, Perfect, Zakopower, Rodzina Pośpieszalskich i supergrupa Artyści dla Aleppo), która od piątku 1 grudnia będzie dostępna w sklepiku "Walendziku" przy Myśliwieckiej 3/5/7, w internecie na stronie sklep.polskieradio.pl, a dzień później płyta pojawi się w dobrych sklepach muzycznych.

Również 1 grudnia rusza pierwsza z tegorocznych aukcji niezwykłych przedmiotów, podarowanych Trójce przez znane osoby. Licytacje będą odbywać się, tradycyjnie już, w piątki – 1, 8, 15 i 22 grudnia – na antenie Programu 3 w popołudniowym "Zapraszamy do Trójki", a poprowadzi je Kuba Strzyczkowski. Działa już specjalny numer 7545, pod który można wysyłać charytatywne smsy – koszt jednej wiadomości to 6,15 zł z VAT (wszyscy operatorzy zrzekli się dochodu z połączeń).

Całkowity dochód ze sprzedaży płyty "Święta bez granic 2017", aukcji oraz smsów zostanie przekazany syryjskim dzieciom za pośrednictwem Fundacji Świętego Mikołaja, na którą można wpłać również wolne datki (konto bieżące:  Volkswagen Bank Polska S.A. 37 2130 0004 2001 0299 9993 0002 z dopiskiem "Trójka - Aleppo").

Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku – dzięki hojności słuchaczy – podczas akcji "Święta bez granic" Trójka zebrała ponad milion złotych, którą to sumę w całości otrzymała uzdolniona młodzież z niezamożnych rodzin – stypendyści Fundacji Świętego Mikołaja.