Święta bez Granic 2017. Ostatnia licytacja zakończona!

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2017 22:00
334 000 zł to kwota, którą nasi słuchacze wsparli akcję "Święta bez Granic" w czasie ostatniej tegorocznej licytacji. W ramach wszystkich aukcji udało nam się zgromadzić łacznie ponad 900 000 zł. Nie byłoby to możliwe bez Państwa wsparcia i otwartości, za które z całego serca dziękujemy!
Audio
 • "Święta bez Granic". Podsumowanie ostatniej licytacji (Serwis informacyjny Trójki)
 • Trójkowicze ślą tysiące wiadomości SMS! (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
 • Muniek Staszczyk o urodzinowym koncercie T.LOVE w Trójce i nartach, "które mogą kogoś ucieszyć" (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
 • Piotr Metz o podwójnej platynowej płycie z autografem Stinga (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
 • Relacja Michała Żakowskiego z Aleppo (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
 • Kilka słów o "żaglówce, która powstała z potrzeby serca" (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
 • Jaromir Nohavica o utworze "Czarna dziura" i trudnościach pisania po polsku (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
Oto przedmioty, które można zdobyć podczas czwartej licytacji
Oto przedmioty, które można zdobyć podczas czwartej licytacjiFoto: Polskie Radio

Radiowa Trójka już od 25 lat prowadzi akcje charytatywne, na które pozyskuje środki m.in. z corocznych licytacji i sprzedaży płyt ze słynnym "Karpiem", czyli świąteczną piosenką Programu 3 Polskiego Radia. W tym roku akcja, organizowana przy współpracy z Fundacją Świętego Mikołaja, odbywa się pod hasłem "Pomóż dzieciom z Aleppo wrócić do szkoły".

– Chcemy pomóc dzieciom, ofiarom wojny w Syrii, w powrocie do normalnego życia – mówią dziennikarze Programu 3 Polskiego Radia. Za zebrane środki Fundacja opłaci potrzebującym dzieciom czesne w szkole, kupi im wyprawki, zapewni opiekę psychologiczną, ufunduje stypendia i – jeśli wystarczy pieniędzy – wyremontuje lub odbuduje zniszczoną szkołę w Aleppo.

<<<Święta bez Granic 2017 - wszystko o akcji>>>


Oto przedmioty, które można było zdobyć podczas czwartej licytacji (22 grudnia 2017, godz. 16-19). Aukcję – tradycyjnie już – prowadził Kuba Strzyczkowski:

PODWÓJNIE PLATYNOWA PŁYTA Z AUTOGRAFEM STINGA trafi do Pana Piotra,    który zaoferował za nią 45 333 zł.

28 marca tego roku znakomity brytyjski muzyk wystąpił w Trójce. Było to wyjątkowe wydarzenie co najmniej z trzech powodów. Po pierwsze, Sting nigdy wcześniej przy Myśliwieckiej nie zagrał. Po drugie, koncert uświetnił obchody 55. urodzin Programu 3. I po trzecie – nie było lepszej okazji, aby wręczyć artyście platynową płytę za sprzedaż w Polsce jego ostatniej solowej płyty zatytułowanej "57th & 9th". Trójka, patron tego wydawnictwa, otrzymała swój egzemplarz, na którym Sting złożył autograf. Teraz tę pięknie oprawioną podwójną (!) "platynę" mogą Państwo mieć na własność. Aha, jest jeszcze czwarty czynnik, który uczynił koncert Stinga wyjątkowym - to fakt, że odbył się tuż po południu. Sam artysta wyjaśnił, że raczej nie zdarza mu się śpiewać o tak wczesnej porze.


.

Piotr Metz i Sting Piotr Metz i Sting

REPREZENTACYJNA KOSZULKA ROBERTA LEWANDOWSKIEGO Z JEGO PODPISEM ORAZ PIŁKA Z ĆWIERĆFINAŁU EURO 2016 Z AUTOGRAFAMI ZAWODNIKÓW zostały wylicytowane przez Pana Roberta za 20 000 zł.

Dwa ostatnie lata w polskiej piłce nożnej upłynęły pod znakiem sukcesów reprezentacji. Kilka tygodni temu cieszyliśmy się z awansu kadry do Mistrzostw Świata w Rosji. Liderem drużyny jest jej kapitan – Robert Lewandowski. "RL9" został królem strzelców europejskich eliminacji do mundialu, zdobywając 16 goli (w pokonanym polu m.in. Cristiano Ronaldo). Poza tym Robert Lewandowski wyszedł na prowadzenie w klasyfikacji najskuteczniejszych graczy w historii polskiej piłki nożnej, wyprzedzając samego Włodzimierza Lubańskiego. Mało tego – "Lewy" wciąż liczy się w walce o tytuł najbardziej bramkostrzelnego piłkarza tego roku na świecie!

To wszystko dotyczy kończącego się roku, a podsumowując poprzedni sezon należy wspomnieć o występie reprezentacji podczas Euro 2016 we Francji. Po raz pierwszy w historii Polacy zagrali w ćwierćfinale zawodów tej rangi (odpadli po serii rzutów karnych z późniejszymi zwycięzcami turnieju – Portugalczykami, ale biało-czerwoni nie przegrali żadnego z pięciu spotkań w regulaminowym czasie). Mamy dla Państwa piłkę z meczu w Marsylii z autografami piłkarzy i reprezentacyjną koszulkę z podpisem Roberta Lewandowskiego.

 

. 

4 WINYLE Z URODZINOWYM KONCERTEM T.LOVE W TRÓJCE ORAZ NARTY MUŃKA STASZCZYKA staną się własnością Pana Roberta, który zapłacił za nie 10 500 zł.

Wyjątkowego-koncertowego świętowania 55. urodzin Trójki, oprócz wspomnianej wizyty Stinga, było znacznie więcej. Na przykład przy Myśliwieckiej 3/5/7 wystąpił też zespół T.Love, świętujący przy okazji swój jubileusz – 35-lecia. Największe przeboje, utwory z ostatniej płyty, zespół i lider Muniek Staszczyk w wybornej formie. Koncert tak się podobał, że – na życzenie słuchaczy - doczekał się ponownej emisji. A dzięki ostatniej tegorocznej licytacji będą mogli Państwo wejść w posiadanie zapisu tego koncertu i odtwarzać go tyle razy, ile sobie Państwo tylko zażyczą. Zestaw 4 winyli z koncertem T.Love w Trójce. Płyty zostały wytłoczone dzięki uprzejmości firmy Repliq Media Sp. z o.o. Zestaw zawiera także narty zjazdowe Muńka – narty z pewnością sumiennie użytkowane, co widać, i darzone przez dotychczasowego właściciela dużym sentymentem. Z podpisem: "Dla Słuchaczy Trójki, Muniek, T.Love, 9.IV.2017" (data koncertu w Programie Trzecim).  

 

.

RĘKOPISY TEKSTU "CZARNA DZIURA" OD JAROMIRA NOHAVICY ORAZ PŁYTY Z AUTOGRAFEM staną się własnością Pana Roberta i Pana Marka. Każdy z naszych słuchaczy wylicytował swój zestaw za 19 333 zł.

Kto by przypuszczał, że czeski pieśniarz i poeta Jaromir Nohavica prześcignie pod względem popularności gigantów z Led Zeppelin i U2? A jednak! Taki wniosek można wyciągnąć choćby z najnowszych notowań Listy Przebojów Programu 3. Ostatnie zestawienie nr 1872 z 15 grudnia 2017: na pierwszym miejscu – Jaromir Nohavica i "Czarna dziura", na drugim – kwartet z Londynu i jego „Immigrant Song”, a U2 z "Get out of your own way" ledwie na 11. pozycji. Tydzień wcześniej – kolejność taka sama. To są fakty. A jeśli tak, gorąco zapraszamy do licytowania rękopisu tekstu utworu "Czarna dziura" (tłumaczenie na polski: Leszek Berger) oraz najnowszą płytę pt. "Poruba", ze "złotym" autografem Jaromira Nohavicy.

 

.

ŻAGLÓWKA DELPHIA TRÓJECZKA trafi do Pana Adama, który zdecydował się przeznaczyć na nią 51 000 zł.

Tego jeszcze podczas Trójkowych aukcji nie było! Pod młotek pójdzie najprawdziwsza żaglówka. Dodatkowym smaczkiem jest fakt, że nasz mistrz licytacji - Kuba Strzyczkowski – sam jest czynnym żeglarzem (pamiętają Państwo Jego samotny rejs przez Atlantyk?). Delphia Trójeczka została przygotowana specjalnie na naszą aukcję. Oto kilka podstawowych informacji na jej temat:

Jest to model Delphia 16, czyli jacht szkoleniowy dla dzieci i dorosłych, którego pomysłodawcami są Karol Jabłoński i Adam Liszkiewicz, obaj świetnie znani w środowisku żeglarskim.

Jednostka przeznaczona jest do szkolenia wstępnego dla najmłodszych, dla rozpoczynających żeglarstwo sportowe w szkółkach żeglarskich oraz do szkolenia podstawowego dla dorosłych adeptów żeglarstwa. Jacht spełnia wymagania bezpieczeństwa żeglugi w kategorii jachtów sportowych i treningowych. Delphia 16 została zaprojektowana tak, by mimo swojego niewielkiego rozmiaru pozwalała poczuć smak prawdziwej żeglarskiej przygody. Wybrane dane techniczne:

 • długość całkowita: 5,00 m             
 • długość kadłuba: 5,00 m             
 • największa szerokość: 1,85 m             
 • zanurzenie minimalne: 0,15 m             
 • zanurzenie maksymalne: 0,77 m             
 • masa całkowita jachtu: 310 kg              
 • masa balastu: 80 kg
 • pow. żagla głównego (grot): 7,65 m2              
 • pow. żagla przedniego (fok): 4,65 m2              
 • projektant: Andrzej Skrzat

Delphiayachts.eu
  Delphiayachts.eu

EGZEMPLARZ "ATLASU KOTÓW" Z DEDYKACJĄ PREZESA PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO został wylicytowany przez Pana Michała za 11 700 zł.

Jarosław Kaczyński napisał w nim następującą dedykację: Z serdecznymi pozdrowieniami dla wszystkich wspierających akcję "Święta bez granic" – "Pomóż dzieciom z Aleppo wrócić do szkoły".


Dodatkowo dzięki wysyłanym przez Państwa wiadomościom SMS o treści "Pomoc" pod numer 7545 (koszt 5 zł plus VAT) zebraliśmy podczas czwartej licytacji 124 890 zł. To rekord SMS-owej zbiórki prowadzonej w ramach popołudniowego pasma "Zapraszamy do Trójki"!

(fot. Paweł Kurek/PR)

Czytaj także

Święta bez Granic 2017. Pierwsza licytacja za nami!

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2017 19:10
Prawie 150 tysięcy złotych przyniosła pierwsza tegoroczna licytacja w ramach akcji "Święta bez Granic". Dochód trafi do Fundacji Świętego Mikołaja, która pomaga dzieciom w zrujnowanej wojną Syrii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Święta bez Granic 2017. Druga licytacja zakończona!

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2017 19:00
Słuchacze Trójki po raz kolejny pokazali, że są ludźmi o wielkich sercach. W ramach drugiej licytacji "Święta bez Granic" wsparli Fundację Świętego Mikołaja kwotą prawie 200 000 zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom z Aleppo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Święta bez Granic 2017. Trzecia licytacja za nami!

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2017 16:00
Ponad 150 tysięcy złotych przyniosła trzecia licytacja w ramach akcji "Święta bez Granic" 2017. Dochód trafi do Fundacji Świętego Mikołaja, która pomaga dzieciom w zrujnowanej wojną Syrii.
rozwiń zwiń