Piotr Bukartyk zagra koncert "Gwiazda za abonament"

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2010 11:00
16 maja w Studiu im. Agnieszki Osieckiej odbędzie się kolejny koncert z cyklu „Gwiazda za abonament”. Tym razem wystąpi Piotr Bukartyk.

16 maja o godz.20.05 w Studiu im. Agnieszki Osieckiej odbędzie się kolejny koncert z cyklu „Gwiazda za abonament”. Tym razem wystąpi Piotr Bukartyk. Transmisję przeprowadzi na swej antenie radiowa TrójkaRelację wideo z koncertu będzie można zobaczyć na stronie internetowej Trójki


W koncertach będą mogli wziąć udział słuchacze posiadający dowód wpłaty abonamentowej, po wcześniejszej, telefonicznej rezerwacji miejsc, która będzie przyjmowana podczas audycji  „TuBaron” (od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 12.00) oraz  „Zapraszamy do Trójki” (od poniedziałku do piątku w godz. 16.00 – 19.00). 


Piotr Bukartyk – autor i kompozytor piosenek, konferansjer, radiowiec, artysta kabaretowy. Debiutował na początku lat 80. biorąc udział w turniejach poezji śpiewanej. Laureat wielu nagród m.in. Złotej Dziesiątki OMPP Wrocław '84, III nagrody Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie (w latach 1984 - 1985) i wielu innych. Od wielu lat występuje z recitalami autorskimi najpierw solo, a od 1999 r. z zespołem SEKCJA, powstałym przy okazji nagrywania płyty „Z głowy”. W 1997 roku był nominowany do Fryderyka kategorii dance i techno za płytę „Szampańskie wersety”, zawierającą parodie modnych nurtów. Od lipca 2007 do 2009 prowadził audycję „Ładne kwiatki” w Programie 3 Polskiego Radia, obecnie występuje w każdy piątek w porannym „Zapraszamy do Trójki”. Utwory jego autorstwa wykonują jednak ciągle Mietek Szcześniak, Andrzej Krzywy, Various Manx, Stanisław Sojka, Krzysztof Kiljański  i Ewelina Flinta.

 

Piotr Bukartyk zaprasza na koncert!

 

„Gwiazda za abonament” to cykl koncertów Polskiego Radia promujących abonament radiowo-telewizyjny jako wkład w rozwój kultury. Programy1, 2, 3 oraz Polskie Radio Euro organizują je w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego oraz Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej, a także transmitują na swoich antenach.


Specjalnie dla Słuchaczy, którzy regularnie płacą abonament radiowo-telewizyjny, występują znakomici artyści ściśle związani z Polskim Radiem, często obecni na jego antenach, zwycięzcy prestiżowych radiowych konkursów. Za udział w koncercie, jak również za nagranie spotów promocyjnych, artyści nie pobierają honorariów. Koncerty organizowane są 1 lub 2 razy w miesiącu, a biletem wstępu będzie dowód wpłaty abonamentowej.


Jak mówi Jarosław Hasiński, Prezes Zarządu Polskiego Radia – S.A.: - Cyklem „Gwiazda za abonament” pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim słuchaczom, którzy solidaryzują się z nami w walce o byt mediów publicznych oraz regularnie płacą abonament radiowo-telewizyjny, widząc w nim nie tylko wynikający z prawa obowiązek, ale również swój wkład w rozwój polskiej kultury. Te wyjątkowe koncerty nie odbędą się de facto za darmo – Słuchacze już za nie zapłacili, wnosząc regularne opłaty abonamentowe.

Czytaj także

Kawałek Kulki w Poznaniu

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2009 12:15
Gorzowski kwartet zagra Pod Minogą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marlena Zynger - wiersze i piosenki

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2010 20:05
Retransmisja koncertu z maja 2010 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mitch & Mitch

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2010 18:05
Znany słuchaczom Trójki zespół wydał kolejną płytę zat. „XXII Century Sound.” Jak sami jego członkowie twierdzą to jest ich przepustka w niezbadany dotąd przez nikogo obszar muzycznych poszukiwań i odnalezień.
rozwiń zwiń