X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Film, książka i dyskusja, czyli wieczór z Budką Suflera w radiowej Trójce

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2018 14:00
We wtorek 30 stycznia Program 3 Polskiego Radia zaprasza na wyjątkowe spotkanie z twórczością legendarnej grupy Krzysztofa Cugowskiego.
Zespół podczas koncertu w Gdańsku na placu Zebrań Ludowych w 2005 roku
Zespół podczas koncertu w Gdańsku na placu Zebrań Ludowych w 2005 rokuFoto: Wikimedia Commons/Kasia/Licencja CC BY-SA 2.0

Okładka książki "Budka Suflera – Memu miastu na do widzenia. Muzyka – miasto – ludzie" Jarosława Sawica Okładka książki "Budka Suflera – Memu miastu na do widzenia. Muzyka – miasto – ludzie" Jarosława Sawica

W programie wieczoru prezentacja nieznanego szerszej publiczności filmu "Budka Suflera at the Village Studio" oraz specjalne wydanie "Klubu Trójki" – poświęcone zarówno filmowi, jak i wydanej niedawno książce Jarosława Sawica "Budka Suflera – memu miastu na do widzenia. Muzyka/miasto/ludzie".

Historię tę znają chyba tylko najwięksi fani grupy z Lublina, która koncertowała i nagrywała przez długich 40 lat – począwszy od 1974 aż do 2014 roku. – W 2004 roku Budka Suflera poleciała do Los Angeles, żeby spełnić swoje marzenie o sesji nagraniowej w amerykańskim studiu The Village. Miałem zaszczyt i przyjemność być częścią tego niezwykłego projektu – mówi Piotr Metz, kierownik redakcji muzycznej Programu 3 Polskiego Radia, narrator (zmontowanego na nowo) filmu dokumentalnego "Budka Suflera at the Village Studio" oraz gospodarz wtorkowego wieczoru w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. Film ten zostanie zaprezentowany – dla stu widzów, słuchaczy Trójki (wejściówki do zdobycia na antenie) – we wtorek 30 stycznia o godz. 19.30

Przypomnijmy – w kalifornijskim studiu Jeffa Greenberga grupa zarejestrowała dwa utwory: "Dancing With Ghosts" i "Breathing You". Ich producentem był Greg Phillinganes, który nagrał również partie instrumentów klawiszowych. Oprócz muzyków Budki Suflera w sesji wzięli udział ponadto: basista Marcus Miller, gitarzysta Steve Lukather, a na instrumentach perkusyjnych grała Sheila E. Teksty do utworów napisał znakomity pisarz Jonathan Carroll. Obie kompozycje znalazły się na przedostatnim studyjnym albumie zespołu pt. "Jest" z 2004 roku.

O historii tej można przeczytać w wydanej niedawno książce Jarosława Sawica "Budka Suflera – memu miastu na do widzenia. Muzyka/miasto/ludzie". Autor oraz muzycy zespołu – Krzysztof Cugowski, Mieczysław Jurecki,  Romuald Lipko i Tomasz Zeliszewski będą gośćmi Dariusza Bugalskiego w "Klubie Trójki". Początek audycji o godz. 21.05.

Partnerem wieczoru z Budką Suflera jest Prószyński Media – wydawca wspomnianej książki.

Zobacz więcej na temat: Trójka Budka Suflera