Święta bez Granic 2017. Podsumowanie akcji charytatywnej

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2018 17:24
Akcja "Święta bez Granic 2017" zakończona – ponad 1,2 miliona złotych od słuchaczy Trójki dla dzieci z Aleppo.
Audio
  • Joanna Paciorek z Fundacji Świętego Mikołaja i Kuba Strzyczkowski podsumowują akcję charytatywną "Święta bez Granic 2017" (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
Akcja Święta bez granic 2017 organizowana jest pod hasłem Pomóż dzieciom z Aleppo wrócić do szkoły
Akcja "Święta bez granic 2017" organizowana jest pod hasłem "Pomóż dzieciom z Aleppo wrócić do szkoły"Foto: materiały promocyjne

Coroczna charytatywna akcja "Święta bez Granic" Programu 3 Polskiego Radia dobiegła końca. Dzięki licytacjom na antenie, wpłatom słuchaczy, wiadomościom SMS oraz sprzedaży płyty "Święta bez Granic 2017" udało się w tym roku zebrać rekordową sumę – dokładnie 1 mln 229 tys. 188 zł i 20 gr. Kwotę tę otrzymają dzieci z Syrii. Hasło przewodnie akcji brzmiało: "Pomóż dzieciom z Aleppo wrócić do szkoły".

<<<Święta bez Granic 2017 – wszystko o akcji>>>

Słuchacze Programu 3 po raz kolejny udowodnili, że nie tylko święta, ale także ludzka dobroć i chęć pomocy nie mają granic.

Na ten imponujący wynik składają się kwoty uzyskane z licytacji niezwykłych przedmiotów, podarowanych przez znane osoby, a także charytatywnych SMS-ów, darowizn oraz ze sprzedaży specjalnej płyty-składanki "Święta bez Granic 2017" (wśród wykonawców m.in. Kayah, Stanisława Celińska, Magda Umer, Perfect, Zakopower, Rodzina Pospieszalskich i Artyści dla Aleppo). – Chcemy pomóc dzieciom, ofiarom wojny w Syrii, w powrocie do normalnego życia – mówili w grudniu ub.r. dziennikarze Programu 3 Polskiego Radia, którzy tradycyjnie przed Świętami Bożego Narodzenia nagrali specjalny utwór przewodni akcji, czyli kultowego "Karpia". Piosenkę można znaleźć na wspomnianej, charytatywnej płycie, która nadal dostępna jest w sprzedaży.

W tym roku Trójka licytowała kilkadziesiąt atrakcyjnych pamiątek oraz prezentów, wśród których były m.in.: podwójnie platynowa płyta z autografem Stinga (45 333 zł), jazda z mistrzem rajdowym Kajetanem Kajetanowiczem (34 000 zł) i reprezentacyjna koszulka Roberta Lewandowskiego z jego podpisem oraz piłka z ćwierćfinału Euro 2016 z autografami zawodników polskiej kadry (20 000 zł). Nie zabrakło również elementów humorystycznych, jak zlicytowanie dwóch egzemplarzy książki "Atlas kotów" podarowanej przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Także inni liderzy partyjni zasilili aukcję swoimi podarunkami – można było podbijać cenę np. za korale Katarzyny Lubnauer. Ponadto prezes PZPN Zbigniew Boniek podarował piłkarskie buty oraz krawat, w którym wystąpił w Moskwie podczas losowania grup Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej.

Licytacje te odbyły się – tradycyjnie już – w przedświąteczne piątki (1, 8, 15 i 22 grudnia 2017 roku) na antenie Programu 3 w popołudniowej audycji "Zapraszamy do Trójki", a prowadził je "mistrz ceremonii" – Kuba Strzyczkowski.

Za zebrane środki Fundacja Świętego Mikołaja opłaci potrzebującym dzieciom z Syrii czesne w szkole, kupi im wyprawki, zapewni opiekę psychologiczną, ufunduje stypendia i – jeśli wystarczy pieniędzy – wyremontuje lub odbuduje zniszczoną szkołę w Aleppo.

Przypomnijmy:  radiowa Trójka już od 25 lat prowadzi akcje charytatywne, na które pozyskuje środki m.in. z corocznych licytacji i sprzedaży płyt ze słynnym "Karpiem", czyli świąteczną piosenką Programu 3 Polskiego Radia.

Więcej informacji na stronach: swietabezgranic.pl i www.mikolaj.org.pl

Zobacz więcej na temat: Trójka Święta bez granic