X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Święta bez Granic 2017. Podsumowanie akcji charytatywnej

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2018 17:24
Akcja "Święta bez Granic 2017" zakończona – ponad 1,2 miliona złotych od słuchaczy Trójki dla dzieci z Aleppo.
Audio
  • Joanna Paciorek z Fundacji Świętego Mikołaja i Kuba Strzyczkowski podsumowują akcję charytatywną "Święta bez Granic 2017" (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
Akcja Święta bez granic 2017 organizowana jest pod hasłem Pomóż dzieciom z Aleppo wrócić do szkoły
Akcja "Święta bez granic 2017" organizowana jest pod hasłem "Pomóż dzieciom z Aleppo wrócić do szkoły"Foto: materiały promocyjne

Coroczna charytatywna akcja "Święta bez Granic" Programu 3 Polskiego Radia dobiegła końca. Dzięki licytacjom na antenie, wpłatom słuchaczy, wiadomościom SMS oraz sprzedaży płyty "Święta bez Granic 2017" udało się w tym roku zebrać rekordową sumę – dokładnie 1 mln 229 tys. 188 zł i 20 gr. Kwotę tę otrzymają dzieci z Syrii. Hasło przewodnie akcji brzmiało: "Pomóż dzieciom z Aleppo wrócić do szkoły".

<<<Święta bez Granic 2017 – wszystko o akcji>>>

Słuchacze Programu 3 po raz kolejny udowodnili, że nie tylko święta, ale także ludzka dobroć i chęć pomocy nie mają granic.

Na ten imponujący wynik składają się kwoty uzyskane z licytacji niezwykłych przedmiotów, podarowanych przez znane osoby, a także charytatywnych SMS-ów, darowizn oraz ze sprzedaży specjalnej płyty-składanki "Święta bez Granic 2017" (wśród wykonawców m.in. Kayah, Stanisława Celińska, Magda Umer, Perfect, Zakopower, Rodzina Pospieszalskich i Artyści dla Aleppo). – Chcemy pomóc dzieciom, ofiarom wojny w Syrii, w powrocie do normalnego życia – mówili w grudniu ub.r. dziennikarze Programu 3 Polskiego Radia, którzy tradycyjnie przed Świętami Bożego Narodzenia nagrali specjalny utwór przewodni akcji, czyli kultowego "Karpia". Piosenkę można znaleźć na wspomnianej, charytatywnej płycie, która nadal dostępna jest w sprzedaży.

W tym roku Trójka licytowała kilkadziesiąt atrakcyjnych pamiątek oraz prezentów, wśród których były m.in.: podwójnie platynowa płyta z autografem Stinga (45 333 zł), jazda z mistrzem rajdowym Kajetanem Kajetanowiczem (34 000 zł) i reprezentacyjna koszulka Roberta Lewandowskiego z jego podpisem oraz piłka z ćwierćfinału Euro 2016 z autografami zawodników polskiej kadry (20 000 zł). Nie zabrakło również elementów humorystycznych, jak zlicytowanie dwóch egzemplarzy książki "Atlas kotów" podarowanej przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Także inni liderzy partyjni zasilili aukcję swoimi podarunkami – można było podbijać cenę np. za korale Katarzyny Lubnauer. Ponadto prezes PZPN Zbigniew Boniek podarował piłkarskie buty oraz krawat, w którym wystąpił w Moskwie podczas losowania grup Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej.

Licytacje te odbyły się – tradycyjnie już – w przedświąteczne piątki (1, 8, 15 i 22 grudnia 2017 roku) na antenie Programu 3 w popołudniowej audycji "Zapraszamy do Trójki", a prowadził je "mistrz ceremonii" – Kuba Strzyczkowski.

Za zebrane środki Fundacja Świętego Mikołaja opłaci potrzebującym dzieciom z Syrii czesne w szkole, kupi im wyprawki, zapewni opiekę psychologiczną, ufunduje stypendia i – jeśli wystarczy pieniędzy – wyremontuje lub odbuduje zniszczoną szkołę w Aleppo.

Przypomnijmy:  radiowa Trójka już od 25 lat prowadzi akcje charytatywne, na które pozyskuje środki m.in. z corocznych licytacji i sprzedaży płyt ze słynnym "Karpiem", czyli świąteczną piosenką Programu 3 Polskiego Radia.

Więcej informacji na stronach: swietabezgranic.pl i www.mikolaj.org.pl

Zobacz więcej na temat: Trójka Święta bez granic