X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nie tylko polonijne Jackowo i wielka fasolka, czyli "Trójka – jesteśmy połączeni" w Chicago

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2018 13:00
– Według jednego z najnowszych podróżniczych rankingów to najbardziej ekscytujące miasto świata. Coś w tym jest, skoro corocznie odwiedza je ponad 45 milionów turystów – mówił prosto z Chicago Marcin Pośpiech.
Audio
  • Chicago – drugie miejsce na świecie, gdzie mieszka najwięcej Polaków (Zapraszamy do Trójki – ranek)
  • Chicago, czyli miasto bluesa (Zapraszamy do Trójki – ranek)
  • Pociąg nad głową, czyli metro w Chicago (Do południa/Trójka)
  • Dlaczego Chicago nazywane jest sanktuarium? (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
  • Architektura i sztuka Chicago (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
Trójka w Chicago
Trójka w ChicagoFoto: Marcin Pośpiech/PR

– Miasto bluesa i drapaczy chmur. To tu wynaleziono zamek błyskawiczny i odkurzacz. To tu, poza Warszawą, w jednym miejscu, mieszka najwięcej Polaków na świecie – dodał reporter Trójki, którego relacji z Chicago było można posłuchać na antenie w środę 21 marca.

Dziennikarze z ul. Myśliwieckiej kontynuują reporterskie podróże po świecie w ramach cyklu "Trójka – jesteśmy połączeni". A wszystko po to, by przybliżyć słuchaczom historię i teraźniejszość – zarówno tych znanych (czasem tylko pozornie), jak i bardziej "egzotycznych" miast. Kolejnym miejscem, które odwiedził Program 3 Polskiego Radia był Chicago.

Bywa ono określane mianem "Wietrznego miasta" (ang. Windy City). To trzeci pod względem wielkości i zaludnienia (2,7 mln mieszkańców) ośrodek w Stanach Zjednoczonych – po Nowym Jorku i Los Angeles. Obecnie mieszka tu ok. 900 tys. Polaków – ale już nie tylko w Polish Village, czyli popularnym Jackowie. Dzisiaj nasi rodacy są już tam w mniejszości – obecnie dzielnicę tę zamieszkują przeważnie Meksykanie, a największe skupiska Polaków to północno-zachodnie dzielnice Chicago, szczególnie Des Plaines, Niles, Arlington Heights i Mount Prospect. – Ale w moich materiałach nie zabraknie również rozmów z mieszkańcami Jackowa, których zapytam, jak dziś im się żyje w "Wietrznym mieście" – mówił Marcin Pośpiech.

Reporter Trójki przedstawił również najważniejsze atrakcje turystyczne miasta, w tym Cloud Gate, czyli Wrota Niebios – słynną, przypominającą gigantyczną fasolkę rzeźbę z polerowanej stali w Millenium Park.

Akcja "Trójka – jesteśmy połączeni" realizowana jest od 2016 roku – przy współpracy z LOT-em. W jej ramach dziennikarze Programu 3 odwiedzili do tej pory: Seul, Tbilisi, WenecjęTel Awiw i Jerozolimę, Los Angeles, Pulę, Podgoricę, Odessę, Kluż-NapokęKaliningrad, Nowy Jork oraz Berlin.

Zobacz więcej na temat: Trójka Marcin Pośpiech