30. rocznica śmierci Jonasza Kofty

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2018 13:17
Wspomnienia rodziny i przyjaciół, rozmowy z krytykami i współpracownikami, a także wnikliwe reportaże i audycje publicystyczne złożą się na ilustrowaną utworami Janasza Kofty radiową opowieść o tym wybitnym artyście. 19 kwietnia 2018 roku przypada 30. rocznica jego śmierci.
Jonasz Kofta
Jonasz KoftaFoto: wikimedia/domena publiczna

kofta-1200.jpg
Jonasz Kofta - serwis specjalny Polskiego Radia

30 lat temu, 19 kwietnia 1988 roku, zmarł Jonasz Kofta – jeden z najwybitniejszych i najbardziej wszechstronnych artystów współczesnej Polski, ceniony poeta, dramaturg, satyryk, piosenkarz i malarz. Od 1964 roku, aż do przedwczesnej śmierci, współpracował z Programem 3 Polskiego Radia, współtworząc niepowtarzalny styl, charakter i wyjątkową pozycję tej anteny. W czwartek 19 kwietnia Polskie Radio przypomni bogaty dorobek Jonasza Kofty poprzez wiele interesujących, różnogatunkowych audycji na wszystkich swoich antenach.

O Jonaszu Kofcie – jako jednej ze swoich największych, a zarazem najbarwniejszych legend – opowie radiowa Trójka. Już od 16 kwietnia, w ramach "Powtórki z rozrywki", nadawany jest na tej antenie cykl przypominający twórczość zmarłego artysty. Jego emisja będzie kontynuowana do 19 kwietnia.

19 kwietnia, przez cały dzień, po serwisach – począwszy od godz. 6.00 – Trójka zaproponuje słuchaczom piosenki autorstwa Kofty. Jego postać powróci też w konwencji wspomnieniowej w zaplanowanej na najbliższy czwartek audycji "W tonacji Trójki" (godz. 14.00-15.00). Natomiast w piątek 20 kwietnia artysta będzie bohaterem specjalnego wydania Trójkowej "Akademii rozrywki" (godz. 13.00-14.00).

Zobacz więcej na temat: Trójka Jonasz Kofta