X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zabawki, "szczypiorniak" i… scyzoryki, czyli "Trójka wraca do korzeni" w Kielcach

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2018 09:00
Sprawdziliśmy, czy tu wieje, bo to najwyżej położone miasto wojewódzkie w Polsce. Dowiedzieliśmy się, o co chodzi ze scyzorykiem i siekierą. Opowiedzieliśmy też o zabawkach, sporcie, fotografowaniu i tańcu, a także o wzornictwie.
Audio
  • Jak się bawić, to się bawić. Muzeum Zabawek w Kielcach (Zapraszamy do Trójki – ranek)
  • Sportowe miasto Kielce (Zapraszamy do Trójki – ranek)
  • Teatrem i śpiewem Kielce stoją (Do południa/Trójka)
  • Gdzie, dosłownie, zaczęły się Kielce? (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
  • Gdzie w Kielcach można wkręcić się w głąb Ziemi? (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
Trójka na kieleckim rynku
Trójka na kieleckim rynkuFoto: Anna Rokicińska/Trójka

W czwartek 24 maja Anna Rokicińska odwiedziła z reporterskim mikrofonem Kielce. A to wszystko w ramach popularnego radiowego cyklu "Trójka wraca do korzeni".

Program 3 Polskiego Radia kontynuuje reporterską podróż po Polsce. Od 2016 roku dziennikarze stacji z ul. Myśliwieckiej odwiedzili kilkanaście miast i miasteczek: Gołdap, Gdynię, Rabkę-Zdrój, Kłodzko, Toruń, Cieszyn, Płock, Leszno, Bieruń, Pelpin, Włocławek, Starogard Gdański, Białkę Tatrzańską,  Lądek-Zdrój, Solinę, Krościenko, Żywiec i Kalisz. A w każdym miejscu, do którego zaglądają, opowiadają słuchaczom o tradycjach miasta i regionu, przybliżają ich specyfikę, wracają do ważnych dat i miejsc w historii.

Tak było również w czwartek 24 maja w Kielcach. Tego dnia na antenie Trójki nie zabrakło ciekawostek o atrakcjach turystyczno-krajoznawczych i zwyczajach mieszkańców miasta położonego w Górach Świętokrzyskich i zarazem stolicy województwa.

Ponadto pojawiły się informacje o mało znanych szczegółów z historii i teraźniejszości regionu, a reporterka Programu 3 – Anna Rokicińska – zaprosiła do rozmowy liderów lokalnej społeczności: gospodarzy miasta, przewodników i animatorów kultury – jednym słowem ciekawych ludzi, mieszkańców Kielc i okolic. – Oto miasto dla ludzi z pasją. Tak to widzę na pierwszy rzut oka i ucha – powiedziała dziennikarka Trójki.

Jej relacje zostały wyemitowane porannym i popołudniowym wydaniu "Zapraszamy do Trójki" i audycji "Do południa": o godz. 6.40, 7.40, 10.30, 16.20 i 17.10.

Akcja "Trójka wraca do korzeni" trwa cały czas. W następnych miesiącach Program 3 Polskiego Radia odwiedzi kolejne ciekawe miejsca w Polsce.