X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Krzyżacy, Jeziorak oraz jazz, czyli "Trójka wraca do korzeni" w Iławie

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2018 10:12
Kolejnym przystankiem na trasie cyklu "Trójka wraca do korzeni" była Iława. Relacje z tego miejsca przygotował dla naszych słuchaczy Tomasz Jeleński.
Audio
  • Rejs po najdłuższym jeziorze w Polsce (Zapraszamy do Trójki - ranek)
  • Nietypowy skarb na dnie Jezioraka (Zapraszamy do Trójki - ranek)
  • John Malkovich, bursztynowa komnata i… kalesony Finkersteina, czyli tajemnice zamku w Iławie (Do południa/Trójka)
  • Przyszłość polskiego wioślarstwa (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
  • Jak wygląda nauka przyszłych kapitanów żeglugi morskiej? (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Jeziorak w Iławie
Jeziorak w IławieFoto: Tomasz Jeleński/PR

Program 3 Polskiego Radia kontynuuje reporterską podróż po Polsce. Od 2016 roku dziennikarze stacji z ul. Myśliwieckiej, w ramach akcji "Trójka wraca do korzeni", odwiedzili kilkanaście miast i miasteczek: Gołdap, Gdynię, Rabkę-Zdrój, Kłodzko, Toruń, Cieszyn, Płock, Leszno, Bieruń, Pelpin, Włocławek, Starogard Gdański, Białkę Tatrzańską, Lądek-Zdrój, Solinę, Krościenko, Żywiec, Kalisz i Kielce. A w każdym miejscu, do którego zaglądają, opowiadają słuchaczom o tradycjach miasta i regionu, przybliżają ich specyfikę, wracają do ważnych dat i miejsc w historii.

Tak było również w czwartek 7 czerwca w Iławie. Tego dnia na antenie Trójki nie zabrakło ciekawostek o atrakcjach turystyczno-krajoznawczych i zwyczajach mieszkańców miasta położonego nad najdłuższym jeziorem w Polsce, czyli Jeziorakiem.

Ponadto pojawiły się informacje o mało znanych szczegółów z historii i teraźniejszości regionu, a reporter Programu 3 – Tomasz Jeleński – zaprosił do rozmowy liderów lokalnej społeczności: gospodarzy miasta, przewodników i animatorów kultury – jednym słowem ciekawych ludzi, mieszkańców Iławy i okolic. Nie zabrakło wątków związanych z Krzyżakami – założycielami miasta oraz zaproszenia na Old Jazz Meeting "Złota Tarka", czyli najstarszy festiwal tego gatunku muzyki w Europie.

– Wiosłowałem, żeglowałem i podpatrywałem jak uczą się kapitanowie w jedynej w Polsce Szkole Kapitanów. Szukałem czarnego dębu i wędkowałem w Jezioraku, jednym z najczystszych jezior w kraju – mówi Tomasz Jeleński, który odwiedził z reporterskim mikrofonem Iławę.

Akcja "Trójka wraca do korzeni" trwa cały czas. W następnych miesiącach Program 3 Polskiego Radia odwiedzi kolejne ciekawe miejsca w Polsce.