Nie tylko Hollywood, Aleja Sław i Hank Moody, czyli Trójka nadaje z Los Angeles!

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2018 18:40
Tym razem w ramach akcji "Trójka – jesteś połączeni" ruszyła do Los Angeles. Po kalifornijskim mieście oprowadzał Państwa nasz wysłannik – Łukasz Karusta.
Audio
  • Co czeka na nowo przybyłych w Los Angeles? (Zapraszamy do Trójki - ranek)
  • Jak zejść do prawdziwego podziemia Hollywood? (Zapraszamy do Trójki - ranek)
  • Przegląd lokalnej prasy w LA (Zapraszamy do Trójki - ranek)
  • Jak robi się karierę w mieście artystów? (Do południa/Trójka)
  • Jak poruszać się po Los Angeles: na piechotę, rowerem, samochodem, komunikacją miejską? (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
  • Jak powstawało Los Angeles? Kto dziś mieszka w Mieście Aniołów? (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Widok na Los Angeles
Widok na Los AngelesFoto: Łukasz Karusta/Trójka

Los Angeles to oczywiście Aleja Sław, studia filmowe i słynne kina, ale w czwartek będziemy też na kalifornijskich plażach, w górach, a nawet w podziemiach Miasta Aniołów. Bo właśnie tam w czasach prohibicji kwitło życie towarzyskie – mówił przed programem Łukasz Karusta, który odwiedził w tym mieście nietypowe miejsca, w tym np. muzea selfie i… porażki. Jego relacji z drugiego pod względem wielkości miasta USA można było posłuchać w Trójce, niemal przez cały dzień, w czwartek 21 czerwca.

Dziennikarze z ul. Myśliwieckiej kontynuują reporterskie podróże po świecie w ramach cyklu "Trójka – jesteśmy połączeni". A wszystko po to, by przybliżyć słuchaczom historię i teraźniejszość – zarówno tych znanych (czasem tylko pozornie), jak i bardziej "egzotycznych" miast. Kolejnym miejscem, które odwiedził Program 3 Polskiego Radia – i to już po raz drugi – było Los Angeles.

Reporter Programu 3 Polskiego Radia przedstawił również najważniejsze atrakcje turystyczne Los Angeles, opowiadał o tym, jak jego mieszkańcy wypoczywają na Venice Beach – plaży, która "zagrała" m.in. w serialu "Californication" – oraz poszukiwał polskich tropów w tym mieście.

Akcja "Trójka – jesteśmy połączeni" realizowana jest od 2016 roku przy współpracy z LOT-em. W jej ramach dziennikarze Programu 3 odwiedzili do tej pory: Seul, Tbilisi, WenecjęTel Awiw i Jerozolimę, Los Angeles, Pulę, Podgoricę, Odessę, Kluż-NapokęKaliningrad, Nowy Jork, Berlin, Chicago, Tokio oraz Dubrownik.

Czytaj także

Nie tylko sushi, manga i pagody, czyli "Trójka – jesteśmy połączeni" w Tokio

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2018 10:00
– Tokio to największa metropolia na świecie. To tu parasolki mają swoje własne szatnie, zamykane na kluczyk, a ulice rozświetlają kolorowe neony z postaciami z komiksów – opowiada Agnieszka Szwajgier.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Trójka – jesteśmy połączeni" w Dubrowniku

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2018 09:00
Tym razem Trójkowy mikrofon zawędrował do Dubrownika. Relacji Ernesta Zozunia z malowniczej Chorwacji można było posłuchać w Trójce 16 maja.
rozwiń zwiń