X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Trójka w Singapurze – relacje reporterskie z Miasta Lwa

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2018 14:00
Kontynuujemy reporterskie podróże po świecie. Tym razem w ramach akcji "Trójka – jesteśmy połączeni" odwiedziliśmy Singapur.
Audio
  • Co można zjeść w Singapurze? (Zapraszamy do Trójki - ranek)
  • Singapur - kraj twardego prawa (Zapraszamy do Trójki - ranek)
  • Jakie kary czekają na łamiących prawo w Singapurze? (Zapraszamy do Trójki - ranek)
  • Singapur - miasto przyszłości (Do południa/Trójka)
  • Kto rządzi Singapurem? (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
  • Czy lotnisko Changi to najlepszy port lotniczy świata? (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Singapur
SingapurFoto: cegoh/Pixabay

Jest jednocześnie wyspą, miastem i państwem. To trzecie największe centrum finansowe świata, które ma 4 razy większe PKB niż Polska, przy powierzchni porównywalnej do Warszawy.

Trójka w Singapurze Trójka w Singapurze

"Trójka – jesteśmy połączeni" to cykl, w ramach którego dziennikarze Programu III Polskiego Radia podróżują zarówno do tych z pozoru znanych, jak i nieco mniej oczywistych punktów na mapie, za którymi kryją się niezwykłe miejsca, i historie warte opowiedzenia.

W środę 25 lipca słuchacze radiowej Trójki mogli dowiedzieć się, jak powstała potęga Singapuru – popularnego Miasta Lwa i jednego z najgęściej zaludnionych państw świata. Reporter Trójki odwiedził m.in. lotnisko Changi, które w międzynarodowych rankingach od lat uznawane jest za najlepsze na świecie. Słuchacze mogli usłyszęć także, jakie prawo obowiązuje w Singapurze i za co może spotkać nas surowa kara. W audycji nie zabrakło kulinarnych akcentów – oprócz wizyty w najtańszej na świecie restauracji z gwiazdką Michelin pojawiły się ciekawostki związane z tradycyjną singapurską kuchnią. Marcin Pośpiech, specjalny wysłannik radiowej Trójki, spotkał się też ze znanym architektem, z którym rozmawiał o rozwoju i przyszłości Singapuru.

Akcja "Trójka – jesteśmy połączeni" realizowana jest od 2016 roku przy współpracy z LOT-em. W jej ramach dziennikarze Programu 3 odwiedzili do tej pory: Seul, Tbilisi, WenecjęTel Awiw i Jerozolimę, Los Angeles, Pulę, Podgoricę, Odessę, Kluż-NapokęKaliningrad, Nowy Jork, Berlin, Chicago, Tokio,  Dubrownik i Los Angeles.