Plaża, bulwary, kuchnia i perfumy, czyli radiowa Trójka nadaje z Nicei

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2018 14:49
– Nicea to najbardziej lazurowa część tzw. Lazurowego Wybrzeża. Opowiadamy Państwu o historii najsławniejszego deptaku Europy, czyli Promenadzie Anglików, ale też o sławnych ludziach, którzy w tym mieście mieszkali i mieszkają – mówi Ernest Zozuń z Programu 3 Polskiego Radia.
Audio
  • Najbardziej lazurowa część Lazurowego Wybrzeża (Zapraszamy do Trójki - ranek)
  • Świat eleganckich zapachów (Zapraszamy do Trójki - ranek)
  • Nicea miastem festiwali (Do południa/Trójka)
  • Niezwykłe święto w porcie w Nicei (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
  • Jakie sławy można spotkać na Lazurowym Wybrzeżu? (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Nicea
Nicea Foto: shutterstock.com/Sergii Zinko

Jego relacji z tego francuskiego kurortu można było posłuchać w Trójce, niemal przez cały dzień, w środę 22 sierpnia.

Dziennikarze z ul. Myśliwieckiej kontynuują reporterskie podróże po świecie w ramach cyklu "Trójka – jesteśmy połączeni". Wszystko po to, by przybliżyć słuchaczom historię i teraźniejszość – zarówno tych znanych (czasem tylko pozornie), jak i bardziej "egzotycznych" miast. Kolejnym miejscem, które odwiedzi Program 3 Polskiego Radia będzie Nicea.

– Szukam w Nicei ciekawych, pełnych pasji ludzi, którzy opowiedzą mi o tradycjach miasta i festiwalach goszczących w stolicy francuskiej riwiery przez cały rok. Nie brakuje również akcentów kulinarnych, a wreszcie – na deser – odwiedzamy najsławniejszą fabrykę perfum – dodaje Ernest Zozuń.

Relacji można było posłuchać w środę 22 sierpnia w porannym i popołudniowym wydaniu "Zapraszamy do Trójki" oraz audycji "Do Południa" – o godz. 6.40, 7.40, 10.30, 16.20 i 17.20.

Akcja "Trójka – jesteśmy połączeni" realizowana jest od 2016 roku – przy współpracy z LOT-em. W jej ramach dziennikarze Programu 3 odwiedzili do tej pory: Seul, Tbilisi, Wenecję, Tel Awiw i Jerozolimę, Pulę, Podgoricę, Odessę, Zurych, Kluż-Napokę, Kaliningrad, Nowy JorkBerlin, ChicagoTokio, DubrownikLos Angeles i Singapur.

Czytaj także

Trójka w Singapurze – relacje reporterskie z Miasta Lwa

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2018 14:00
Kontynuujemy reporterskie podróże po świecie. Tym razem w ramach akcji "Trójka – jesteśmy połączeni" odwiedziliśmy Singapur.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie tylko Wikingowie, fiordy i renifery, czyli Trójka nadaje z Oslo

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2018 17:30
– Norwegia to chyba jedyny kraj na świecie, gdzie dzieci bawią się w agentów środowiska, a niedawno wystartował tu pierwszy elektryczny samolot – mówiła przed audycją Agnieszka Szwajgier, która wybrała się z reporterskim mikrofonem do Oslo. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Państwo Środka od środka, czyli radiowa Trójka nadaje ze stolicy Chin

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2018 13:00
– Zdradziłem Państwu pielęgnowaną przez pokolenia receptę na długowieczność Chińczyków. Pokażę, jak żyją przeciętni mieszkańcy Chin, jakie mają radości i zmartwienia – mówił reporter Polskiego Radia Tomasz Sajewicz
rozwiń zwiń