X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nie tylko żołnierskie piosenki, bursztyn i ryby, czyli "Trójka wraca do korzeni" w Kołobrzegu

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2018 18:00
Tym razem w ramach akcji "Trójka wraca do korzeni" zabraliśmy naszych słuchaczy do Kołobrzegu. Po tym mieście oprowadzała Państwa nasza reporterka Anna Rokicińska.
Audio
  • Przegląd kołobrzeskiej prasy (Zapraszamy do Trójki - ranek)
  • Jak Kołobrzeg wspomina Festiwal Piosenki Żołnierskiej? (Zapraszamy do Trójki - ranek)
  • Piraci w Kołobrzegu! (Do południa/Trójka)
  • Muzea, zabytki i atrakcje Kołobrzegu (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
  • Kto się cieszy z końca wakacji w Kołobrzegu? (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
Trójka na plaży w Kołobrzegu
Trójka na plaży w KołobrzeguFoto: Anna Rokicińska

– Tym razem odwiedzimy nadmorskie i piękniejące z roku na rok miasto, które kiedyś dzielnie walczyło z piratami, a obecnie ma status uzdrowiska. Sprawdzimy na przykład, czy kuracjusze prowadzą nocne życie – mówiła Anna Rokicińska, która w czwartek 30 sierpnia odwiedziła z reporterskim mikrofonem Kołobrzeg. A to wszystko w ramach popularnego radiowego cyklu "Trójka wraca do korzeni".   

Program 3 Polskiego Radia kontynuuje reporterską podróż po Polsce. Od 2016 roku dziennikarze stacji z ul. Myśliwieckiej odwiedzili kilkanaście miast i miasteczek: Gołdap, Gdynię, Rabkę-Zdrój, Kłodzko, Toruń, Cieszyn, Płock, Leszno, Bieruń, Pelpin, Włocławek, Starogard Gdański, Białkę Tatrzańską, Lądek-Zdrój, Solinę, Krościenko, Żywiec, Kalisz, Kielce i Iławę. A w każdym miejscu, do którego zaglądają, opowiadają słuchaczom o tradycjach miasta i regionu, przybliżają ich specyfikę, wracają do ważnych dat i miejsc w historii.

Tak było również w czwartek 30 sierpnia w Kołobrzegu. Tego dnia na antenie Trójki nie zabrakło ciekawostek o atrakcjach turystyczno-krajoznawczych i zwyczajach mieszkańców popularnego kurortu wakacyjnego nad Bałtykiem.

Ponadto pojawiły się informacje o mało znanych wydarzeniach z historii i teraźniejszości regionu, a reporterka Programu 3 Polskiego Radia – Anna Rokicińska – zaprosiła do rozmowy nie tylko turystów, ale również animatorów kultury i aktywistów – jednym słowem ciekawych ludzi, mieszkańców Kołobrzegu. – Wrócimy również do skomplikowanej i naznaczonej wojnami historii tego ośrodka i opowiemy pierwszym w Polsce społecznym muzeum miejskim. Odwiedzimy miejscowego mincerza. Wrócimy też do lat, gdy Kołobrzeg kojarzył się z piosenką żołnierską – zwłaszcza, że sentyment za festiwalem wciąż jest tu żywy. A ponieważ wakacje już się kończą, to sprawdzimy też, czy ktoś w tym mieście cieszy się z końca sezonu – zapowiadała przed swoim wyjazem do Kołobrzegu Anna Rokicińska.

Relacje te zostały wyemitowane porannym i popołudniowym wydaniu "Zapraszamy do Trójki" i audycji "Do południa" o godz. 6.40, 7.40, 10.30, 16.20 i 17.20.

Akcja "Trójka wraca do korzeni" trwa cały czas. W następnych miesiącach Program 3 Polskiego Radia odwiedzi kolejne ciekawe miejsca w Polsce.