X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nie tylko Wikingowie, fiordy i renifery, czyli Trójka nadaje z Oslo

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2018 17:30
– Norwegia to chyba jedyny kraj na świecie, gdzie dzieci bawią się w agentów środowiska, a niedawno wystartował tu pierwszy elektryczny samolot – mówiła przed audycją Agnieszka Szwajgier, która wybrała się z reporterskim mikrofonem do Oslo. 
Audio
  • Wiadomości z Oslo. Co dzieje się w polityce? (Zapraszamy do Trójki - ranek)
  • Święto zgniłej ryby i pasztet ze zdjęciem własnego dziecka, czyli jak wygląda norweska kuchnia (Zapraszamy do Trójki - ranek)
  • Ile znaczy dla Norwegów ekologia? (Do południa/Trójka)
  • Skradzione dzieci, czyli Ci którzy zginęli na wyspie Utoya. Pamięć o tragedii w Norwegii (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
  • Jakie są norweskie więzienia? (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Trójka w Norwegii
Trójka w NorwegiiFoto: Agnieszka Szwajgier/Polskie Radio

Dziennikarze z ul. Myśliwieckiej kontynuują reporterskie podróże po świecie w ramach cyklu "Trójka – jesteśmy połączeni". A wszystko po to, by przybliżyć słuchaczom historię i teraźniejszość – zarówno tych znanych (czasem tylko pozornie), jak i bardziej "egzotycznych" miast. Kolejnym miejscem, które odwiedzi Program 3 Polskiego Radia będzie Oslo.

– Coca-cola, jogurt naturalny i wołowe mielone – za przemyt tych rzeczy można trafić do norweskiego więzienia. Choć… może to wcale nie takie złe, bo kto nie chciałby pójść do więzienia z sauną, siłownią, pysznym jedzeniem i dostępem do internetu? Można też przekroczyć prędkość – wystarczy złamać przepisy zaledwie o 20 kilometrów na godzinę. Termin odsiadki wybieramy sami, dlatego warto zaplanować na ten czas urlop w pracy, mówiąc szefowi, że jedziemy na Hawaje – relacjonowała z Oslo Agnieszka Szwajgier. – Ale jest tu całkiem bezpiecznie, bo w piątkowe i sobotnie noce ulice Oslo patroluje organizacja charytatywna "Natteravnene" (Nocne Kruki). Tworzą ją rodzice i dziadkowie nastolatków, którzy za cel postawili sobie dbanie o bezpieczeństwo w mieście. Ich lider w tym roku skończył… 78 lat – dodała reporterka Programu 3 Polskiego Radia.

Agnieszka Szwajgier opowiadała również o konrowersyjnej norweskiej kuchni, podejściu Norwegów do ekologii i niecodziennej komunikacji między miastami.

Jej relacji można było posłuchać w środę 19 września w porannym i popołudniowym wydaniu "Zapraszamy do Trójki" oraz audycji "Do południa" o godz. 6.40, 7.40, 10.40, 16.20 i 17.20. 

Akcja "Trójka – jesteśmy połączeni" realizowana jest od 2016 roku przy współpracy z LOT-em. W jej ramach dziennikarze Programu 3 odwiedzili do tej pory: Seul, Tbilisi, WenecjęTel Awiw i Jerozolimę, Los Angeles, Pulę, Podgoricę, Odessę, Kluż-NapokęKaliningrad, Nowy Jork, Berlin, Chicago, Tokio oraz Dubrownik.

Czytaj także

Nie tylko sushi, manga i pagody, czyli "Trójka – jesteśmy połączeni" w Tokio

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2018 10:00
– Tokio to największa metropolia na świecie. To tu parasolki mają swoje własne szatnie, zamykane na kluczyk, a ulice rozświetlają kolorowe neony z postaciami z komiksów – opowiada Agnieszka Szwajgier.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Trójka – jesteśmy połączeni" w Dubrowniku

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2018 09:00
Tym razem Trójkowy mikrofon zawędrował do Dubrownika. Relacji Ernesta Zozunia z malowniczej Chorwacji można było posłuchać w Trójce 16 maja.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie tylko Hollywood, Aleja Sław i Hank Moody, czyli Trójka nadaje z Los Angeles!

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2018 18:40
Tym razem w ramach akcji "Trójka – jesteś połączeni" ruszyła do Los Angeles. Po kalifornijskim mieście oprowadzał Państwa nasz wysłannik – Łukasz Karusta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trójka w Singapurze – relacje reporterskie z Miasta Lwa

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2018 14:00
Kontynuujemy reporterskie podróże po świecie. Tym razem w ramach akcji "Trójka – jesteśmy połączeni" odwiedziliśmy Singapur.
rozwiń zwiń