X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nie tylko Neptun, Stocznia i ulica Mariacka, czyli "Trójka wraca do korzeni" w Gdańsku

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2018 06:10
– Choć wszystkim kojarzy się głównie z morzem, historią najnowszą i zabytkami z czasów Wolnego Miasta, to wciąż definiuje się ono na nowo, jako ośrodek artystów, Kaszubów i… carillonistów – mówi Paulina Kozion, która w czwartek 27 września odwiedzi z reporterskim mikrofonem Gdańsk. A to wszystko w ramach popularnego radiowego cyklu "Trójka wraca do korzeni".   
Audio
  • Literacka dusza Gdańska (Co słychać w Trójce?)
  • O czym pisze Gdańska prasa? (Co słychać w Trójce?)
  • Słuchacze obserwują Trójkę (Co słychać w Trójce?)
  • Jak brzmi Gdańsk? (Co słychać w Trójce?)
  • Gdańskie murale na Zaspie (Co słychać w Trójce?)
  • Gdańsk - miasto stołeczne Kaszubów (Co słychać w Trójce?)
  • Spacer po miejscach nieoczywistych (Co slychać w Trójce?)
Trójka wraca do korzeni w Gdańsku
"Trójka wraca do korzeni" w GdańskuFoto: Polskie Radio

Program 3 Polskiego Radia kontynuuje reporterską podróż po Polsce. Od 2016 roku dziennikarze stacji z ul. Myśliwieckiej odwiedzili ponad 20 miast i miasteczek: Gołdap, Gdynię, Rabkę-Zdrój, Kłodzko, Toruń, Cieszyn, Płock, Leszno, Bieruń, Pelpin, Włocławek, Starogard Gdański, Białkę Tatrzańską, Lądek-Zdrój, Solinę, Krościenko, Żywiec, Kalisz, Kielce, Iławę, Kołobrzeg i Kraków. A w każdym miejscu, do którego zaglądają, opowiadają słuchaczom o tradycjach miasta i regionu, przybliżają ich specyfikę, wracają do ważnych dat i miejsc w historii.

Tak było również w czwartek 27 września w Gdańsku. Tego dnia na antenie Trójki nie brakowało ciekawostek o atrakcjach turystycznych, lokalnej kuchni i zwyczajach mieszkańców największego polskiego miasta nad Bałtykiem. Ponadto pojawiły się informacje o mało znanych wydarzeniach z historii i teraźniejszości stolicy województwa pomorskiego, a reporterka Programu 3 Polskiego Radia – Paulina Kozion –zaprosiła do rozmowy nie tylko turystów, ale również animatorów kultury i aktywistów – jednym słowem ciekawych ludzi, mieszkańców Gdańska.

Dziennikarka spotkała się również z carillonistami, czyli muzykami obsługującymi bardzo rzadkie i największe instrumenty na świecie, czyli zestrojone ze sobą dzwony, na których gra się za pomocą… klawiatury.

Relacje te zostały wyemitowane porannym i popołudniowym wydaniu "Zapraszamy do Trójki" i audycji "Do południa" o godz. 6.40, 7.40, 10.30, 16.20 i 17.20.

Akcja "Trójka wraca do korzeni" trwa cały czas. W następnych miesiącach Program 3 Polskiego Radia odwiedzi kolejne ciekawe miejsca w Polsce.


Czytaj także

Krzyżacy, Jeziorak oraz jazz, czyli "Trójka wraca do korzeni" w Iławie

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2018 10:12
Kolejnym przystankiem na trasie cyklu "Trójka wraca do korzeni" była Iława. Relacje z tego miejsca przygotował dla naszych słuchaczy Tomasz Jeleński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie tylko żołnierskie piosenki, bursztyn i ryby, czyli "Trójka wraca do korzeni" w Kołobrzegu

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2018 18:00
Tym razem w ramach akcji "Trójka wraca do korzeni" zabraliśmy naszych słuchaczy do Kołobrzegu. Po tym mieście oprowadzała Państwa nasza reporterka Anna Rokicińska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie tylko obwarzanki i Smok Wawelski, czyli "Trójka wraca do korzeni" w Krakowie 

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2018 13:32
– Zapraszam słuchaczy Trójki, mieszkańców Krakowa oraz turystów na wyjątkowy spacer śladem piosenek o tym mieście – mówiła Izabela Woźniak, która w czwartek 13 września odwiedziła z reporterskim mikrofonem gród Kraka.
rozwiń zwiń