X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nie tylko "Ojciec Mateusz" i podziemne tunele, czyli "Trójka wraca do korzeni" w Sandomierzu

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2018 14:39
Program 3 Polskiego Radia kontynuuje reporterską podróż po Polsce. Tym razem odwiedził miasto nazywane dawniej Małym Rzymem.
Audio
  • Czym jest zalewajka sandomierska? (Zapraszamy do Trójki - ranek)
  • Bogactwo zabytków w Sandomierzu (Zapraszamy do Trójki - ranek)
  • Winnice w Sandomierzu (Do południa/Trójka)
  • Czym była, a czym jest obecnie dla Sandomierza Wisła? (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
  • Sandomierscy mistrzowie-złotnicy (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Sandomierz
SandomierzFoto: vivooo/shutterstock.com

– Mówi się, że to miasto siedmiu wzgórz. To tu narodziło się polskie ratownictwo wodne. Miejscowy Rynek robi karierę w telewizji, wino podbija nie tylko serca turystów, a biżuteria zachwyca cały świat – opowiada Kuba Witkowski, który w czwartek 11 października odwiedził z reporterskim mikrofonem Sandomierz. A to wszystko w ramach popularnego radiowego cyklu "Trójka wraca do korzeni"

Od 2016 roku dziennikarze stacji z ul. Myśliwieckiej odwiedzili ponad 20 miast i miasteczek: Gołdap, Gdynię, Rabkę-Zdrój, Kłodzko, Toruń, Cieszyn, Płock, Leszno, Bieruń, Pelplin, Włocławek, Starogard Gdański, Białkę Tatrzańską, Lądek-Zdrój, Solinę, Krościenko, Żywiec, Kalisz, Kielce, Iławę, KołobrzegKraków i Gdańsk. A w każdym miejscu, do którego zaglądają, opowiadają słuchaczom o tradycjach miasta i regionu, przybliżają ich specyfikę, wracają do ważnych dat i miejsc w historii.

Tak było również w czwartek 11 października w Sandomierzu. Tego dnia na antenie Trójki nie zabrakło ciekawostek o atrakcjach turystycznych, lokalnej kuchni i zwyczajach mieszkańców grodu położonego w ujściu Sanu do Wisły, które rozsławił popularny serial "Ojciec Mateusz".

Ponadto pojawiły się informacje o mało znanych wydarzeniach z historii i teraźniejszości jednego z najstarszych miast w kraju – wymienianych już przez Galla Anonima i zaliczanych przez niego do jednej z trzech głównych siedzib Królestwa Polskiego, a reporter Programu 3 Polskiego Radia – Kuba Witkowski – zaprosił do rozmowy nie tylko turystów, ale również animatorów kultury i aktywistów – jednym słowem ciekawych ludzi, mieszkańców Sandomierza.

Relacje te zostały wyemitowane w porannympopołudniowym wydaniu "Zapraszamy do Trójki" oraz w audycji "Do południa" – o godz. 6.40, 7.40, 10.30, 16.20 i 17.20.

Akcja "Trójka wraca do korzeni" trwa cały czas. W następnych miesiącach Program 3 Polskiego Radia odwiedzi kolejne ciekawe miejsca w Polsce.

(asz/mat. prasowe)