X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nie tylko cebularze, wagi i trolejbusy, czyli "Trójka wraca do korzeni" w Lublinie

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2018 17:30
Program 3 Polskiego Radia kontynuuje reporterską podróż po Polsce. Tym razem odwiedziliśmy Lublin.
Audio
  • Przegląd lubelskiej prasy (Zapraszamy do Trójki – ranek)
  • Lublin – miasto trolejbusów (Zapraszamy do Trójki – ranek)
  • Spacer po Lublinie zapomnianym (Do południa/Trójka)
  • Sztukmistrze z Lublina. Jaką działalnością zajmuje się ośrodek Brama Grodzka. Teatr NN? (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
  • Przebogate lubelskie podziemia (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
Panorama Lublina
Panorama LublinaFoto: shutterstock.com/Michał Ludwiczak

– Zapraszam mieszkańców Lublina, turystów i słuchaczy na wyjątkowy spacer po Lublinie, czyli Mieście Inspiracji, jak głosi tutejsze hasło – mówiła Monika Suszek, która w czwartek 25 października odwiedziła z reporterskim mikrofonem Lublin. A to wszystko w ramach popularnego radiowego cyklu "Trójka wraca do korzeni"

Od 2016 roku dziennikarze stacji z ul. Myśliwieckiej odwiedzili ponad 20 miast i miasteczek: Gołdap, Gdynię, Rabkę-Zdrój, Kłodzko, Toruń, Cieszyn, Płock, Leszno, Bieruń, Pelplin, Włocławek, Starogard Gdański, Białkę Tatrzańską, Lądek-Zdrój, Solinę, Krościenko, Żywiec, Kalisz, Kielce, Iławę, KołobrzegKraków, Gdańsk i Sandomierz. A w każdym miejscu, do którego zaglądają, opowiadają słuchaczom o tradycjach miasta i regionu, przybliżają ich specyfikę, wracają do ważnych dat i miejsc w historii.


Trójka w Lublinie Trójka w Lublinie

– W trakcie radiowego spaceru po Lublinie inspirują mnie m.in. zapachy, bo tutejsze Stare Miasto o poranku pachnie cebularzami – opowiadała Monika Suszek. – Podążamy również śladem lubelskich sztukmistrzów i sprawdzamy, czy sztuka Nowego Cyrku jest rzeczywiście popularna w stolicy Lubelszczyzny. W tym mieście przeszłość miesza się z teraźniejszością. Uliczki śródmieścia to pozostałość po dawnych żydowskich mieszkańcach Lublina. Kto myśli, że ich twarze są anonimowe, jest jednak w błędzie. W oknach opuszczonych kamienic prezentowane są dużych rozmiarów fotografie tych osób, a ich historie opowiadamy na antenie Trójki – dodaje dziennikarka, która zagląda też do jednej z najstarszych fabryk w Polsce, czyli do Lubelskiej Fabryki Wag. – Zakład liczy już prawie 140 lat i nieprzerwanie produkuje wagi. Spróbuję dowiedzieć się, gdzie tkwi sekret długowieczności firmy i opowiadam, w jaki sposób wykonywana jest waga sklepowa – wyjaśniała reporterka.

Każdy, kto spaceruje uliczkami Lublina, może dostrzec wielkie autobusy z pałąkami zahaczonymi na liniach elektrycznych. To trolejbusy. A Lublin to jedno z trzech miast w Polsce (obok Tychów i Gdyni), które posługuje się takim taborem. O historii lubelskich trolejbusów opowiadała jedna z rozmówczyń naszej reporterki – kierowca trolejbusu.

– Nasz spacer zakończymy na Starym Mieście. Podążymy za lubelskimi legendami, poznamy historię lubelskiego Koziołka, opowiemy co kryje się w podziemiach Starego Miasta i czy rzeczywiście "kamień nieszczęścia" przynosi pecha – zapowiadała autorka.

Jej relacje zostały wyemitowane w porannympopołudniowym wydaniu "Zapraszamy do Trójki" oraz w audycji "Do południa" – o godz. 6.40, 7.40, 10.30, 16.20 i 17.20.

Akcja "Trójka wraca do korzeni" trwa cały czas. W następnych miesiącach Program 3 Polskiego Radia odwiedzi kolejne ciekawe miejsca w Polsce.

(asz/mat. prasowe)