X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Państwo Środka od środka, czyli radiowa Trójka nadaje ze stolicy Chin

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2018 13:00
– Zdradziłem Państwu pielęgnowaną przez pokolenia receptę na długowieczność Chińczyków. Pokażę, jak żyją przeciętni mieszkańcy Chin, jakie mają radości i zmartwienia – mówił reporter Polskiego Radia Tomasz Sajewicz
Audio
  • Pogoda w pekinie (Zapraszamy do Trójki - ranek)
  • Przegląd chińskiej prasy (Zapraszamy do Trójki - ranek)
  • Gdzie leżą "chińskie Suwałki"? (Zapraszamy do Trójki - ranek)
  • Chińska scena muzyczna i... polski rap (Do południa/Trójka)
  • Rekordy popularności chińskiej sprzedaży w internecie (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
  • Bankomaty w Chinach (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Trójka w Pekini
Trójka w PekiniFoto: PR

Jak wygląda życie w najmłodszym supermocarstwie? Przecież żaden ze światowych przywódców nie może nie liczyć się ze zdaniem Chin, choć przecież nie zawsze tak było – przekonywał Tomasz Sajewicz. Jego relacji ze stolicy Chin można było słuchać w Trójce, niemal przez całą środę 31 października.

Dziennikarze z ul. Myśliwieckiej kontynuują reporterskie podróże po świecie – w ramach cyklu "Trójka – jesteśmy połączeni". A wszystko po to, by przybliżyć słuchaczom historię i teraźniejszość – zarówno tych znanych (czasem tylko pozornie), jak i bardziej "egzotycznych" miast. Kolejnym miejscem, które odwiedził Program 3 Polskiego Radia był Pekin.

Trójka w Pekinie Trójka w Pekinie

Przyjeżdżając do Chin najpierw zaskakuje skala – budynków, ulic, miast, potem liczb – bo w kraju miliarda czterystu milionów ludzi wszystko mierzy się w skali odmiennej niż ta, którą znamy z własnego podwórka. Jednak tuż za rogiem szerokich arterii i drapaczy chmur kryje się inne życie Chin – już nie w tempie 431 km/h – w jakim jeździ najszybszy pociąg w Chinach, lecz tym znacznie wolniejszym, bo wyznaczanym od setek lat przez chińskie tradycje i obyczaje – mówił Tomasz Sajewicz. Mało kto w Polsce zna Chiny tak dobrze jak właśnie korespondent Polskiego Radia, który od ponad 13 lat relacjonuje – także w Trójce – wydarzenia w tej części świata.

W Programie 3 Polskiego Radia pojawiły się jego materiały i relacje, które "w pigułce" przedstawią współczesne Chiny. – Jedno z najbardziej znanych chińskich powiedzeń głosi, że jeśli nie odejdzie stare, nie przyjdzie nowe. Opowiedziałem więc o chińskich tradycjach, kulturze i życiu jedną nogą w przyszłości – w świecie kamer rozpoznających na ulicy twarz i systemu kredytu społecznego, bez którego nie można kupić biletu na pociąg – dodał Tomasz Sajewicz.

Relacji tych można było posłuchać w środę 31 października w porannym i popołudniowym wydaniu "Zapraszamy do Trójki" oraz audycji "Do Południa" – o godz. 6.40, 7.40, 10.40, 16.20 i 17.20.

Akcja "Trójka – jesteśmy połączeni" realizowana jest od 2016 roku przy współpracy z LOT-em. W jej ramach dziennikarze Programu 3 odwiedzili do tej pory: Seul, Tbilisi, WenecjęTel Awiw i Jerozolimę, Los Angeles, Pulę, Podgoricę, Odessę, Kluż-NapokęKaliningrad, Nowy Jork, Berlin, ChicagoTokio, Dubrownik, Los Angeles, Singapur, Niceę i Oslo
.

Czytaj także

Nie tylko Brama Brandenburska i currywurst, czyli "Trójka – jesteśmy połączeni" w Berlinie!

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2018 09:00
Jak dziś żyje się ludziom, zwłaszcza młodym, w stolicy Niemiec? Co jest takiego magicznego w tym mieście, że przyciąga przybyszów, ale nie tylko artystów, z całego świata? A wreszcie – czy Mur Berliński wciąż dzieli i kim jest Ampelmann?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie tylko Hollywood, Aleja Sław i Hank Moody, czyli Trójka nadaje z Los Angeles!

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2018 18:40
Tym razem w ramach akcji "Trójka – jesteś połączeni" ruszyła do Los Angeles. Po kalifornijskim mieście oprowadzał Państwa nasz wysłannik – Łukasz Karusta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie tylko Wikingowie, fiordy i renifery, czyli Trójka nadaje z Oslo

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2018 17:30
– Norwegia to chyba jedyny kraj na świecie, gdzie dzieci bawią się w agentów środowiska, a niedawno wystartował tu pierwszy elektryczny samolot – mówiła przed audycją Agnieszka Szwajgier, która wybrała się z reporterskim mikrofonem do Oslo. 
rozwiń zwiń