X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nasłuchiwanie: Niepodległość. Konkurs na dramat radiowy rozstrzygnięty

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2018 10:40
Członkowie jury konkursu na dramat radiowy Nasłuchiwanie: Niepodległość dokonali wyboru. Wyróżnione słuchowiska zrealizowane na podstawie nagrodzonych tekstów zostaną zaprezentowane na antenie Trójki. 
Nasłuchiwanie: Niepodległość
Nasłuchiwanie: NiepodległośćFoto: Polskie Radio

Jury konkursu dramaturgicznego Nasłuchiwanie: Niepodległość w składzie: Dominika Kluźniak, Mariusz Cieślik, Krzysztof Czeczot, Jacek Kopciński (przewodniczący), Wawrzyniec Kostrzewski, po przeczytaniu 135 tekstów, przyznało:

I nagrodę w wysokości 10000 złotych Marcinowi Teodorczykowi za sztukę Nie-miejsce

II nagrodę w wysokości 7000 złotych Katarzynie Dąbkowskiej-Kułacz za sztukę Autarkia

III nagrodę w wysokości 5000 złotych Edwardowi Dewereńskiemu za sztukę Radio Wolna Europa


Jury przyznało także dwa równorzędne wyróżnienia w wysokości 3000 złotych:

Tomaszowi Manowi za sztukę Wojna, dziecko, matka

Witoldowi Pelce za sztukę I w anioły

– Pierwsza edycja konkursu Nasłuchiwanie, którą ogłosiliśmy pod hasłem Niepodległość, spotkała się z ogromnym zainteresowaniem – powiedział Jacek Kopciński, przewodniczący jury konkursu. – Do redakcji Trójki wpłynęło 135 tekstów, spośród których w finale znalazło się pięć najbardziej oryginalnych sztuk. W konkursie wzięli udział zarówno znani dramaturdzy, jak i autorzy amatorsko zajmujący się twórczością literacką. Po otwarciu kopert z godłami jury z satysfakcją stwierdziło, że czterech spośród pięciu finalistów zadebiutuje w Teatrze Polskiego Radia. 

– Zaproponowany z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości temat okazał się bardzo inspirujący i zaowocował tekstami, które nie zawsze odwołują się do wydarzeń roku 1918  dodał przewodniczący jury.  Zgodnie z intencjami twórców konkursu, hasło NIEPODLEGŁOŚĆ zostało przez jego uczestników potraktowane w sposób szeroki i nieoczywisty. Wszystkie nadesłane sztuki świadczą zarazem o osobistym zaangażowaniu autorów.

Narodzone i wyróżnione dramaty zwróciły uwagę jury bardzo oryginalną, niekiedy wręcz zaskakującą formą radiową, która stanowi prawdziwe wyzwanie dla reżyserów przyszłych słuchowisk. Słuchowiska zrealizowane na podstawie nagrodzonych tekstów zostaną zaprezentowane na antenie Trójki 11, 18, 25 listopada oraz 2 i 9 grudnia o godzinie 20.05.

Maraton słuchowisk Nasłuchiwanie: Niepodległość, podczas którego zostaną zaprezentowane słuchowiska zrealizowane na podstawie nagrodzonych dramatów, odbędzie się 2 grudnia o godzinie 12.00 w Instytucie Teatralnym w Warszawie przy ulicy Jazdów 1.

Zobacz więcej na temat: W POLSKIM RADIU