Czy Kanada nadal pachnie żywicą, czyli radiowa Trójka z wizytą Toronto!

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2018 13:00
Agnieszka Szwajgier z Programu 3 Polskiego Radia wybrała się z reporterskim mikrofonem do stolicy prowincji Ontario. Jej relacji z największego miasta Kanady można było wysłuchać w Trójce w środę 21 listopada.
Audio
  • Czym różnimy się od Kanadyjczyków? (Zapraszamy do Trójki - ranek)
  • Przegląd kanadyjskiej prasy (Zapraszamy do Trójki - ranek)
  • Motoryzacja rodem z PRL w Kanadzie (Zapraszamy do Trójki - ranek)
  • Elfy, renifery i prezenty, czyli parada św. Mikołaja (Do południa/Trójka)
  • Jak powstaje kanadyjskie wino lodowe i syrop klonowy? (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
  • Jakie emocje budzi hokej w Kanadzie? (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Trójka w Toronto
Trójka w TorontoFoto: Agnieszka Szwajgier/PR

– Posłuchamy, jak szumi wodospad Niagara, odwiedzimy fabrykę syropu klonowego, spróbujemy kanadyjskiego wina lodowego, pomaszerujemy w paradzie Świętego Mikołaja i zagramy w hokeja. A poranek rozpoczniemy oczywiście od kawy Tim Hortons – zapowiadała przed wyjazdem reporterka Trójki.

Dziennikarze z ul. Myśliwieckiej kontynuują reporterskie podróże po świecie – w ramach cyklu "Trójka – jesteśmy połączeni". A wszystko po to, by przybliżyć słuchaczom historię i teraźniejszość – zarówno tych znanych (czasem tylko pozornie), jak i bardziej "egzotycznych" miast. Kolejnym miejscem, które odwiedził Program 3 Polskiego Radia, było Toronto.

– "Na wczoraj" – tego nie znajdziemy w kanadyjskim słowniku. Sześć do ośmiu tygodni – tyle trzeba czekać, aby cokolwiek tutaj załatwić. Bo Kanadyjczycy się nie spieszą i nie lubią się niepotrzebnie stresować. Nie mieszkają też w igloo, nie dodają syropu klonowego do każdej potrawy, a po ulicach – wbrew amerykańskim dowcipom – wcale nie chodzą niedźwiedzie polarne – mówiła Agnieszka Szwajgier o mieszkańcach kraju osławionego przez Arkadego Fiedlera w słynnej książce "Kanada pachnąca żywicą" z 1935 roku.

Jej relacji można było wysłuchać w środę 21 listopada w porannym i popołudniowym wydaniu "Zapraszamy do Trójki" oraz w audycji "Do południa" – o godz. 6.40, 7.40, 10.40, 16.20 i 17.20.

Akcja "Trójka – jesteśmy połączeni" realizowana jest od 2016 roku przy współpracy z LOT-em. W jej ramach dziennikarze Programu 3 odwiedzili do tej pory: SeulTbilisiWenecjęTel Awiw i JerozolimęLos AngelesPulęPodgoricęOdessęKluż-NapokęKaliningrad, Nowy JorkBerlin, ChicagoTokio, Dubrownik, Los Angeles, Singapur, Niceę, Oslo i Pekin.

(asz/mk)

Czytaj także

Nie tylko Brama Brandenburska i currywurst, czyli "Trójka – jesteśmy połączeni" w Berlinie!

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2018 09:00
Jak dziś żyje się ludziom, zwłaszcza młodym, w stolicy Niemiec? Co jest takiego magicznego w tym mieście, że przyciąga przybyszów, ale nie tylko artystów, z całego świata? A wreszcie – czy Mur Berliński wciąż dzieli i kim jest Ampelmann?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie tylko Hollywood, Aleja Sław i Hank Moody, czyli Trójka nadaje z Los Angeles!

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2018 18:40
Tym razem w ramach akcji "Trójka – jesteś połączeni" ruszyła do Los Angeles. Po kalifornijskim mieście oprowadzał Państwa nasz wysłannik – Łukasz Karusta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie tylko Wikingowie, fiordy i renifery, czyli Trójka nadaje z Oslo

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2018 17:30
– Norwegia to chyba jedyny kraj na świecie, gdzie dzieci bawią się w agentów środowiska, a niedawno wystartował tu pierwszy elektryczny samolot – mówiła przed audycją Agnieszka Szwajgier, która wybrała się z reporterskim mikrofonem do Oslo. 
rozwiń zwiń