X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Spektakl "Piękne spojrzenie" w studiu im. Agnieszki Osieckiej. Na scenie m.in. Novika, Wojciech Waglewski i niewidome dzieci

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2018 14:00
W obsadzie koncertu znajeźli się m.in. Wojciech Waglewski, Novika, Jacek Budyń Szymkiewicz (Pogodno), Michał Wiraszko (Muchy) oraz bohaterowie wydarzenia – młodzi podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych w Owińskach. 
Studio Muzyczne im. A. Osieckiej w radiowej Trójce
Studio Muzyczne im. A. Osieckiej w radiowej TrójceFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Wszyscy wystąpią w spektaklu teatralno-muzycznym Katarzyny Stoparczyk "Piękne spojrzenie", który wystawiony zostanie w niedzielę 16 grudnia w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej w radiowej Trójce.

Spektakl "Piękne spojrzenie" powstał w ramach integracyjno-artystycznego projektu "5 zmysłów. Imaginarium" i był jego zwieńczeniem. Tym razem "Piękne Spojrzenie" zobaczyć będzie można w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej. Na scenie zaprezentują się muzycy zaproszeni przez Katarzynę Stoparczyk – dziennikarkę radiową, na co dzień współpracującą z Programem 3 Polskiego Radia. W programie wydarzenia znajdą się utwory inspirowane wypowiedziami niewidomych dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Owińskach.

Kiedy jechałam do Owińsk nie wiedziałam, że czas spędzony z niewidomymi dziećmi otworzy mi oczy na wiele ważnych spraw. Wróciłam z nagranymi rozmowami. Co w nich znalazłam? Dziecięcą mądrość, autentyczność, wrażliwość, ale także niebywałą dojrzałość i odwagę w precyzowaniu myśli i uczuć. Niekiedy także absolutne pogodzenie, a nawet wdzięczność. Te rozmowy pozostawiły we mnie trwały ślad. Pomyślałam więc, że warto pójść krok dalej i zrobić coś więcej. Połączyć mądrość, szczerość i wrażliwość tych dzieci z wrażliwością twórców. Złożyć artystyczny hołd sobie nawzajem, by okazać szacunek i miłość komuś, kto widzi inaczej − mówi Katarzyna Stoparczyk. – Dzieci podarowały artystom swoje słowa, a artyści – nawiązując do tych słów, odwdzięczyli się dzieciom swoimi piosenkami. Jedni i drudzy spotykają się ze sobą na scenie. Poznają swoje światy, uczą od siebie nawzajem, śpiewają i zachwycają się innością. Wszystko po to, by przekraczać granice, które tak naprawdę nie istnieją – wyjaśnia dziennikarka Trójki.

Początek spektaklu w niedzielę 16 grudnia o godz. 17.00. Zaproszenia można zdobyć na antenie radiowej Trójki, jednak poza wejściówką biletem wstępu będzie także książka. – Na przykład z domowej biblioteczki i najlepiej z serdeczną dedykacja dla chorych, przebywających w szpitalu dzieci – dodaje Katarzyna Stoparczyk.

Spektakl "Piękne Spojrzenie" przeznaczony jest dla dzieci od lat ośmiu.

Reżyseria i scenariusz: Katarzyna Stoparczyk; obsada: Wojciech Waglewski, Novika, Jacek "Budyń" Szymkiewicz, Michał Wiraszko, Malwina Paszek, Bajzel, Patryk "TikTak" Matela, Zespół Smutne Piosenki (w składzie: Iza Polit – wokal, Mateusz Kaszuba – piano, Paulina Frąckowiak – bas, Jakub Szwarc – perkusja) oraz dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Owińskach (Zuzanna Mikler, Barbara Walczak, Wiktoria Wędzińska, Michał Brajer, Karol Łukaszewicz, Alan Michalczak); współpraca dramaturgiczna – Paulina Skorupska; ruch sceniczny – Michał Mroczkowski; multimedia/video – Rafał Jerzak, Marek Domagała i Andrzej Konieczny. 

Więcej na stronie: trojka.polskieradio.pl oraz imaginarium.5zmyslow.pl.

Zobacz więcej na temat: Trójka

Czytaj także

"Święta bez granic 2018" dla dzieci z Mariupola na Ukrainie

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2018 13:00
W piątek 30 listopada słuchacze Programu 3 Polskiego Radia usłyszą charakterystyczne słowa Kuby Strzyczkowskiego: "Po raz pierwszy, po raz drugi, po raz trzeci… Sprzedane!".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Płyta "Święta bez granic 2018" już w sklepach. Posłuchaj fragmentów!

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2018 22:00
Wyjątkowa płyta, związana z charytatywną akcją radiowej Trójki "Święta bez granic 2018" jest pełna muzycznych prezentów. 
rozwiń zwiń