Nagroda dla Ryszarda Jaźwińskiego

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2010 18:48
Nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej za audycję "Trójkowo, filmowo" dostał nasz redakcyjny kolega Ryszard Jaźwiński.

Członkini kapituły przyznającej nagrody, krytyk filmowy prof. Maria Kornatowska tak uzasadniała werdykt: - Jak się z nim rozmawia, to naprawdę nie jest to rozmowa, gdzie są z góry przygotowane pytania. On naprawdę rozmawia. Myślę, że to jest wielki dar.

Podobnie swoje rozmowy w „Trójkowo, filmowo” wspomina kompozytor muzyki filmowej Abel Korzeniowski: - To zawsze jest i od serca i z jakąś refleksją, to nie są nigdy pytania z rodzaju  dziesięć najczęściej zadawanych pytań, tylko zawsze jest to pytanie z pomysłem.

Ryszardowi Jaźwińskiemu nagrodę wręczyła Grażyna Szapołowska podczas 35. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Autorska audycja Ryszarda Jaźwińskiego pojawiła się na antenie Trójki w 1997 r. W „Trójkowo, Filmowo” mówi się o premierach kinowych i nowościach DVD, o kręconych dopiero filmach i festiwalach filmowych. Gośćmi Ryszarda Jaźwińskiego są aktorzy, reżyserzy i inni twórcy polskiego kina. Pojawiają się także specjalnie nagrane wywiady z gwiazdami światowego kina.

Czytaj także

Orły wręczone

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2009 08:53
W warszawskim Teatrze Polskim wręczono Polskie Nagrody Filmowe Orły 2009. Za najlepszy film zeszłego roku uznano "33 sceny z życia" Małgorzaty Szumowskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trójkowo Filmowo nominowane do nagrody PISF

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2009 11:11
Dziś poznamy laureatów 2. edycji Nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. W tym roku do nagrody została nominowana audycja Ryszarda Jaźwińskiego "Trójkowo Filmowo".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ryszard Jaźwiński ponownie nominowany do Nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2010 14:52
Znamy już tegorocznych nominowanych do trzeciej edycji Nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Po raz trzeci nominację uzyskał Ryszard Jaźwiński i jego audycja "Trójkowo, filmowo".
rozwiń zwiń