X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nie tylko kebab, futbol i seriale, czyli radiowa Trójka w Stambule!

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2019 12:00
Jak wygląda, czym żyje, jak pachnie, no i wreszcie jak brzmi Stambuł – o tym wszystkim można było się przekonać w Trójce, niemal przez cały dzień.
Audio
  • Poranek nad Bosforem (Zapraszamy do Trójki - ranek)
  • Jak brzmi Stambuł? (Zapraszamy do Trójki - ranek)
  • Przegląd tureckiej prasy (Zapraszamy do Trójki - ranek)
  • Jak wielka jest miłość Turków do futbolu? (Zapraszamy do Trójki - ranek)
  • Czy tureccy kibice znają polskich piłkarzy? (Zapraszamy do Trójki - ranek)
  • Jak wygląda życie w Adampolu? (Do południa/Trójka)
  • Jak robić zakupy w Stambule? (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
  • Kim jest muezzin i jak często można go usłyszeć w Stambule? (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Stambuł
StambułFoto: aji_20/Pixabay.com

Tygiel kulturowy i społeczny, serce Turcji, miasto dwóch kontynentów i trzech religii. Ale i tak dla miejscowych najważniejsza jest piłka nożna – opowiadał Kuba Witkowski z Programu 3 Polskiego Radia, który wybrał się z reporterskim mikrofonem nad Bosfor.

Dziennikarze z ul. Myśliwieckiej kontynuują reporterskie podróże po świecie – w ramach cyklu "Trójka – jesteśmy połączeni". A wszystko po to, by przybliżyć słuchaczom historię i teraźniejszość – zarówno tych znanych (czasem tylko pozornie), jak i bardziej "egzotycznych" miast. Kolejnym miejscem, które odwiedził Program 3 Polskiego Radia, był Stambuł.

Jeśli ktoś zamierza udać się w Stambule na zakupy, musi się przygotować na ostre negocjacje. Targowanie się i zbijanie cen to tutejsza tradycja, wręcz kwestia honoru i dobrego tonu. Nie targujesz się – jesteś podejrzany. I nie warto z Tobą handlować! To stara zasada, która obowiązuje także w biznesie – mówił Kuba Witkowski, który będąc w Stambule przyjrzał się z bliska również niezwykłej futbolowej pasji mieszkańców miasta oraz miejscowej kinematografii, która podbija świat, czego przykładem jest popularność w naszym kraju tureckich seriali.


Kuba Witkowski w Stambule Kuba Witkowski w Stambule

Nie zabrakło też innych rodzimych wątków. – Stambuł to miasto, w którym byli i są obecni Polacy. Co robią, jak się im tutaj żyje? Spróbowaliśmy na to pytanie odpowiedzieć. Zajrzęliśmy też do podstambulskiej miejscowości założonej w pierwszej połowie XIX wieku przez Adama Czartoryskiego, wówczas zwanej Adampolem, a dziś Polonezköy. Mieszkają tam Turkowie polskiego pochodzenia, którzy pielęgnują wiarę i tradycję przodków, mówią też po polsku – mówił reporter.

Jego relacji można było słuchać w środę 23 stycznia w porannym i popołudniowym wydaniu "Zapraszamy do Trójki" oraz w audycji "Do południa" – o godz. 6.40, 7.40, 10.40, 16.20 i 17.20.

Akcja "Trójka – jesteśmy połączeni" realizowana jest od 2016 roku przy współpracy z LOT-em. W jej ramach dziennikarze Programu 3 odwiedzili do tej pory: SeulTbilisiWenecjęTel Awiw i JerozolimęLos AngelesPulęPodgoricęOdessęKluż-NapokęKaliningrad, Nowy JorkBerlin, ChicagoTokio, Dubrownik, Los Angeles, Singapur, Niceę, Oslo, Pekin, Toronto i Genewę.

Czytaj także

Nie tylko Brama Brandenburska i currywurst, czyli "Trójka – jesteśmy połączeni" w Berlinie!

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2018 09:00
Jak dziś żyje się ludziom, zwłaszcza młodym, w stolicy Niemiec? Co jest takiego magicznego w tym mieście, że przyciąga przybyszów, ale nie tylko artystów, z całego świata? A wreszcie – czy Mur Berliński wciąż dzieli i kim jest Ampelmann?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie tylko Hollywood, Aleja Sław i Hank Moody, czyli Trójka nadaje z Los Angeles!

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2018 18:40
Tym razem w ramach akcji "Trójka – jesteś połączeni" ruszyła do Los Angeles. Po kalifornijskim mieście oprowadzał Państwa nasz wysłannik – Łukasz Karusta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie tylko Wikingowie, fiordy i renifery, czyli Trójka nadaje z Oslo

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2018 17:30
– Norwegia to chyba jedyny kraj na świecie, gdzie dzieci bawią się w agentów środowiska, a niedawno wystartował tu pierwszy elektryczny samolot – mówiła przed audycją Agnieszka Szwajgier, która wybrała się z reporterskim mikrofonem do Oslo. 
rozwiń zwiń