X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Trójka wspomina Czesława Niemena w 80. rocznicę urodzin. W programie koncert Krzysztofa Zalewskiego

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2019 14:20
Gdyby żył, 16 lutego obchodziłby 80. urodziny. By przypomnieć niezwykły dorobek artystyczny Czesława Niemena Trójka zaplanowała na najbliższy weekend szereg audycji upamiętniających tego wybitnego kompozytora, muzyka i wokalistę. Zwieńczeniem weekendu wspomnieniowego będzie koncert Krzysztofa Zalewskiego z repertuarem złożonym z piosenek autora piosenki "Dziwny jest ten świat".   
Czesław Niemen podczas występu w Opolu w czerwcu 1975 roku
Czesław Niemen podczas występu w Opolu w czerwcu 1975 rokuFoto: NAC/Rutowska Grażyna

W sobotę 16 lutego Program 3 Polskiego Radia przez cały dzień będzie prezentował piosenki artysty. Ponadto o godz. 10.00 "Niemen nie tylko o sobie" – specjalna audycja muzyczna z fragmentami wywiadów z Czesławem Niemenem dla Polskiego Radia (słowo wprowadzenia: Piotr Metz). Muzyczne i nie tylko wspomnienia pojawią się również w: "Markomanii"  (godz. 11.00-13.00), "Radiowym domu kultury" (13.00-15.00), "Myśliwieckiej 3/5/7" (17.00-19.00) i "Liście osobistej" (19.00-21.00).

Z kolei w niedzielę 17 lutego w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej wystąpi Krzysztof Zalewski z zespołem. Jeden z najmocniejszych rockowych głosów na polskiej scenie muzycznej, utalentowany, pracowity i oddany muzyce kompozytor, wokalista, autor tekstów i multiinstrumentalista zaprezentuje w radiowej Trójce repertuar z bestsellerowej płyty "Zalewski śpiewa Niemena".

Wydany na płycie w ubiegłym roku projekt "Zalewski śpiewa Niemena" powstał w ramach Motywu Niemen, który po raz pierwszy został zaprezentowany publiczności podczas Festiwalu Jarocin 2017. Znane piosenki Czesława Niemena zostały zaprezentowane w nowych aranżacjach Jurka Zagórskiego i Krzysztofa Zalewskiego. Zalewski podszedł do zadania z szacunkiem, ale nie na kolanach. Nie wywrócił utworów do góry nogami, nie wymyślał interpretacji na siłę odmiennych od oryginałów – raczej ujednolicił repertuar pochodzący z różnych okresów twórczych Niemena, po czym włożył w to wszystkie swoje umiejętności i całą energię. W nowej odsłonie – zarówno na płycie, jak i na koncertach możemy usłyszeć takie utwory, jak: "Dziwny jest ten świat", "Jednego serca", jak i te jeszcze nieodkryte – "Doloniedola" czy "Pielgrzym". W tym projekcie Krzysztofa Zalewskiego wokalnie wspierają Natalia i Paulina Przybysz.

Transmisja na antenie Trójki w niedzielę 17 lutego od godz. 19.05.

Po koncercie zapraszamy na specjalne wydanie audycji "Kwestia kultury" (godz. 20.05-21.00). Gośćmi Mariusza Cieślika będą: Krzysztof Zalewski, Paweł Brodowski  wieloletni współpracownik Czesława Niemena i Piotr Metz  kierownik redakcji muzycznej Trójki.

Czytaj także

Małgorzata Niemen: Czesław kochał swoich fanów

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2019 12:00
Gościem Hirka Wrony w dzisiejszym wydaniu "Do południa" była żona Czesława Niemena – Małgorzata Niemen.
rozwiń zwiń