X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Janusz Deblessem i Michał Olszański nagrodzeni Złotymi Mikrofonami

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2019 20:46
Janusz Deblessem otrzymał statuetkę za trwałe wkroczenie "Gitarą i piórem" w Krainę Łagodności, za audycje dokumentalne i promowanie reportażu na antenach Polskiego Radia. Michał Olszański został uhonorowany za niepowtarzalną osobowość antenową, pozytywną energię i żywiołowość, a także tworzenie atmosfery, która pozwala na intymne opowieści.
Prezes Polskiego Radia Andrzej Rogoyski (drugi z lewej), laureaci Złotych Mikrofonów i członkowie kapituły nagrody
Prezes Polskiego Radia Andrzej Rogoyski (drugi z lewej), laureaci Złotych Mikrofonów i członkowie kapituły nagrodyFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

13 lutego odbyła się Gala wręczenia Złotych Mikrofonów – najważniejszych nagród dla twórców Polskiego Radia. Tegorocznymi zwycięzcami zostali: Janusz DeblessemMaciej GudowskiEwelina Karpacz-Oboładze, Jarosław Kawecki i Michał Olszański. Kapituła Złotego Mikrofonu wyróżniła pięciu laureatów spośród 23 kandydatur.  

Janusz Deblessem otrzymał statuetkę za trwałe wkroczenie "Gitarą i piórem" w Krainę Łagodności, za audycje dokumentalne i promowanie reportażu na antenach Polskiego Radia. Maciej Gudowski został wyróżniony za niezwykły głos przykuwający uwagę, talent interpretacyjny, dzięki któremu audycje, reportaże i dokumenty prezentowane w Polskim Radiu zyskują na jakości. Ewelinę Karpacz-Oboładze doceniono za reportaże i dokumenty, które zawsze są naznaczone Jej osobowością, za wyjątkową łatwość zjednywania ludzi, którzy chętnie powierzają Jej swoje losy. Z kolei Jarosława Kaweckiego nagrodzono za mistrzowskie posługiwanie się krótką formą radiową oraz swadę i lekkość przy podejmowaniu trudnych tematów. Natomiast Michał Olszański został uhonorowany za niepowtarzalną osobowość antenową, pozytywną energię i żywiołowość, a także tworzenie atmosfery, która pozwala na intymne opowieści.

Złoty Mikrofon to wyróżnienie dla wielkich mistrzów słowa i sztuki radiowej, malujących przed słuchaczami sugestywne, barwne obrazy, bo radio to przede wszystkim fascynujący i inspirujący teatr wyobraźni. Nagroda przyznawana jest corocznie przez Zarząd Polskiego Radia na wniosek Kapituły Złotego Mikrofonu. Członkowie Kapituły powoływani są spośród laureatów poprzednich odsłon konkursu, reprezentujących wszystkie rodzaje działalności radiowej. Od 1969 roku elitarne grono laureatów tej nagrody liczy 246 osób. Najbardziej wartościowe i charakterystyczne w tym wyróżnieniu jest to, że ludzie radia przyznają tę nagrodę ludziom radia, czyli mistrzowie mistrzom.

Wojciech Kusiński/Polskie Radio Wojciech Kusiński/Polskie Radio

W tym roku Kapituła Złotego Mikrofonu obradowała w składzie: Anna Stempniak-Juśkiewicz (przewodnicząca, Program 1 Polskiego Radia), Hanna Bogoryja-Zakrzewska (Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia), Hanna Dołęgowska (dyrektor Centrum Programów Wyspecjalizowanych), Magdalena Łoś-Komarnicka (Program 2 Polskiego Radia), Marek Niedźwiecki (radiowa Trójka), Wiesław Szala (Biuro Technologii Polskiego Radia) oraz Henryk Urbaś (Naczelna Redakcja Sportowa Polskiego Radia).

Uroczysta Gala odbyła się w Światowym Dniu Radia. Wydarzenie poprowadzili: Marta Januszewska z Programu 1 Polskiego Radia oraz Kuba Marcinowicz z radiowej Czwórki. Wieczór uświetnił występ zespołu pod kierownictwem Leszka Biolika. Podczas koncertu "Cohen i kobiety" wystąpiły: Natalia Kukulska, Anita Lipnicka i Daria Zawiałow.

***

Złoty Mikrofon Polskiego Radia to ustanowiona w 1969 roku, wysoko ceniona nagroda, o imponujących tradycjach i prestiżu. Ten radiowy Oskar przyznawany jest osobom, których talent, zaangażowanie i wybitne osiągnięcia twórcze przyczyniają się do utrzymania najwyższego poziomu, rozwoju i popularyzacji radiofonii publicznej. Laureaci Złotych Mikrofonów reprezentują różne obszary działalności radiowej takie jak: teatr, muzyka, literatura, reportaż, publicystyka czy realizacja dźwięku. Złoty Mikrofon ma formę blisko dwukilogramowej statuetki z patynowanego mosiądzu. Jest ona dziełem artysty-rzeźbiarza Pawła Łęskiego, zdobywcy ekskluzywnej nagrody J. Stanford Saltus Amerykańskiego Stowarzyszenia Numizmatycznego w Nowym Jorku.

Czytaj także

Małgorzata Maliborska-Prażmowska nagrodzona Złotym Mikrofonem

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2017 20:24
Małgorzatę Maliborską-Prażmowską z Trójki uhonorowano "za stworzenie serwisów informacyjnych o szczególnym, właściwym Trójce charakterze. Za słowa, które zawsze oddają istotę rzeczy".
rozwiń zwiń