X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sprawdzamy, co słychać w Budapeszcie

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2019 17:00
Tym razem w ramach akcji "Trójka – jesteśmy połączeni" odwiedziliśmy stolicę Węgier. Do Budapesztu wybrała się nasza wysłanniczka – Paulina Kozion.
Audio
  • Generał Józef Bem, węgierski bohater (Zapraszamy do Trójki – ranek)
  • Dlaczego warto odwiedzić budapeszteńskie kąpieliska i kurorty? (Zapraszamy do Trójki – ranek)
  • Jak brzmi Budapeszt? (LP Trójka)
  • Którego wieku sięga tradycja winiarska na Węgrzech? (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
  • Gdzie powstało pierwsze metro kontynentalnej Europy i jaka jest historia kostki Rubika? (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
Panorama Budapesztu
Panorama BudapesztuFoto: Arndale/shutterstock.com/cc

15 marca Węgrzy obchodzą swoje święto narodowe upamiętniające Rewolucję Węgierską z 1848 roku. Bohaterem tamtego czasu jest generał Józef Bem. – Był symbolem walki o wolność, nie tylko w Polsce, ale także na Węgrzech. Był najważniejszym generałem w walce niepodległościowej. Od kiedy przyjechał tutaj, armia węgierska zaczęła wygrywać z Habsburgami. Było wiele zwycięskich bitew – opowiada historyk, Miklós Mitrovits.

W relacjach Trójkowej reporterki mogliśmy usłyszeć także m.in. o polsko-węgierskiej miłości, wyjątkowcych laźniach w Budapeszcie, dźwiękach, jakie najczęściej słychać w stolicy i węgierskich winach. Paulina Kozion szukała także odpowiedzi na pytanie, dlaczego węgierskie świętowanie zaprawione jest nutką melancholii. Pytała także o historię węgierskiego metra i okoliczności powstania kostki Rubika. Zapraszamy do wysłuchania dołączonych nagrań.

***

Dziennikarze z ul. Myśliwieckiej kontynuują reporterskie podróże po świecie w ramach cyklu "Trójka – jesteśmy połączeni". A wszystko po to, by przybliżyć słuchaczom historię i teraźniejszość – zarówno tych znanych (czasem tylko pozornie), jak i bardziej "egzotycznych" miast. Kolejnym miejscem, które odwiedza Program 3 Polskiego Radia, jest Budapeszt.

Relacje naszej reporterki Pauliny Kozion wyemtowaliśmy w piątek 15 marcaporannym i popołudniowym wydaniu "Zapraszamy do Trójki" oraz w audycji "LP Trójka".

Akcja "Trójka – jesteśmy połączeni" realizowana jest od 2016 roku – przy współpracy z LOT-em. W jej ramach dziennikarze Programu 3 odwiedzili do tej pory: SeulTbilisiWenecjęTel Awiw i JerozolimęLos AngelesPulęPodgoricęOdessęKluż-NapokęKaliningrad, Nowy JorkBerlin, ChicagoTokio, Dubrownik, Los Angeles, Singapur, Niceę, Oslo, Pekin, Toronto, Genewę i Stambuł.Czytaj także

"Trójka - jesteśmy połączeni". Prawda i mity o Los Angeles

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2017 17:30
Miasto Aniołów odwiedziła Katarzyna Borowiecka. Czym ją zaskoczyło? Czym zachwyciło? Jakie jest naprawdę?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Węgry, Polska, Słowacja – sto lat wspólnych doświadczeń

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2019 22:00
Polacy, Węgrzy i Słowacy od wieku budują swoje nowoczesne relacje polityczne i społeczne. 
rozwiń zwiń